Zamknij

Billie Eilish szczęśliwsza niż kiedykolwiek? 19-latka wydała nową płytę "Happier Than Ever"

30.07.2021 12:05
Billie Eilish
fot. mat. prasowe

Billie Eilish wydała swoją drugą płytę "Happier Than Ever", nad którą po raz kolejny pracowała ze swoim bratem i producentem, Finneasem O'Connellem. Jak zdradziła sama artystka, przy tworzeniu krążka inspirowała się muzyką Franka Sinatry, Julie London i Peggy Lee. Album "Happier Than Ever" promują m.in. hity "Your Power", "Therefore I Am" i "My Future".

Billie Eilish to jedna z największych gwiazd młodego pokolenia. Amerykanka ma zaledwie 19 lat i już 7 nagród Grammy na swoim koncie, w tym statuetki za "piosenkę roku" i "album roku".

Piosenkarka otwiera kolejny rozdział i prezentuje zupełnie nową płytę "Happier Than Ever". To drugi album w karierze Billie Eilish.

Billie Eilish wydała nową płytę "Happier Than Ever"

Billie Eilish wydała drugą płytę zatytułowaną "Happier Than Ever". Na albumie znalazło się 16 utworów, w tym single "My Future", "Therefore I Am", "Your Power", "Lost Cause" i najnowszy "NDA", który doczekał się bardzo mrocznego teledysku wyreżyserowanego przez samą 19-latkę.

W rozmowie z Vevo Billie Eilish opowiedziała nieco więcej o swojej najnowszej płycie i zdradziła też, skąd czerpała inspiracje przy tworzeniu wydawnictwa. Okazuje się, że inspirowali ją bardzo znani artyści sprzed lat.

Chciałam nagrać bardzo ponadczasową płytę, ale nie tylko w odbiorze słuchaczy, ale przede wszystkim ponadczasową dla mnie. Zebrałam mnóstwo inspiracji od wielu starszych artystów, których kochałam, dorastając. Głównie Julie London, ale też Frank Sinatra i Peggy Lee. Te piosenki są porozrzucane po albumie. Są bardzo wszechstronne i różniące się od siebie, ale jednocześnie bardzo spójne. To był mój cel, aby płyta brzmiała jak ten sam projekt, ale nie była albumem z identycznymi utworami – powiedziała wokalistka.

Billie Eilish – „Happier Than Ever”: lista utworów [TRACKLISTA]

1. Getting Older
2. I Didn’t Change My Number
3. Billie Bossa Nova
4. my future
5. Oxytocin
6. GOLDWING
7. Lost Cause
8. Halley’s Comet
9. Not My Responsibility
10. OverHeated
11. Everybody Dies
12. Your Power
13. NDA
14. Therefore I Am
15. Happier Than Ever
16. Male Fantasy

RadioZET.pl/mat.prasowe