Zamknij

Billie Eilish zwróciła się do przywódców przed konferencją klimatyczną. Zaapelowała o zmiany [WIDEO]

27.10.2021 12:33
Billie Eilish
fot. Rex Features/East News

Billie Eilish zaangażowała się w projekt na temat ochrony środowiska. Artystka pojawiła się w gronie znanych osób, które apelują o zmiany w światowej polityce klimatycznej.

Billie Eilish to jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia na świecie. Jednak poza dzieleniem się swoimi kompozycjami, wokalistka wykorzystuje popularność i bardzo chętnie zabiera głos w istotnych społecznie sprawach. Eilish wypowiadała się już na temat aborcji, a także promowała ciałopozytywność.

Billie Eilish zaapelowała do światowych przywódców

Tym razem artystka zwróciła uwagę na zmiany klimatyczne i zaapelowała do światowych przywódców, aby potraktowali ochronę środowiska priorytetowo w swoich programach.

Tegoroczna konferencja klimatyczna ONZ odbędzie się między 31 października i 12 listopada. Jej celem jest przyspieszenie działań w sprawie realizacji celów Porozumienia paryskiego zawartego w 2016 roku. Artystka przed wydarzeniem postanowiła włączyć się do akcji Uniwersytetu Exeter.

Billie Eilish wzięła udział w kampanii GreenFutures. Obok aktora Rainnem Wilsonem znanym z roli Dwighta w "The Office" oraz znanego brytyjskiego oficera i odkrywcy Levisonem Woodem nagrała wideo zawierające apel do światowych liderów.

Billie Eilish walczy o zmiany w polityce klimatycznej na świecie

Artystka podkreśliła, jak ważne jest zjednoczenie się dla dobra sprawy, aby wspólnymi siłami uratować losy naszej planety i przyszłych pokoleń.

W tym roku nasi przywódcy zadecydują o globalnych działaniach, które należy podjąć w związku z kryzysem klimatycznym w krytycznym momencie dla naszej planety. Musimy stanąć razem i zabrać głos, aby ją ocalić. Nie tylko dla nas, ale dla przyszłych pokoleń. Potrzebujemy pilnych, pilnych działań już tu i teraz. Potrzebujemy pracy ramię w ramię.

Eilish wyraża swoje zainteresowanie kryzysem klimatycznym już od jakiegoś czasu. W zeszłym miesiącu odwiedziła Kongres Stanów Zjednoczonych, gdzie wraz z innymi artystami forsowała pomysł silnej i zdecydowanej polityki klimatycznej w kraju.

RadioZET.pl/NME