Zamknij

Blogerka porównała Taylor Swift do Adolfa Hitlera. Teraz grozi jej proces!

Redakcja
10.11.2017 16:47
Blogerka porównała Taylor Swift do Adolfa Hitlera. Teraz grozi jej proces!
fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO)

Meghan Herning z PopFront Magazine może mieć poważne problemy po publikacji jednego ze swoich artykułów. Blogerka podjęła się analizy singla „Look What You Made Me Do” i zasugerowała, że utwór propaguje hierarchię rasową, a fragment słynnego już teledysku nawiązuje do zachowań praktykowanych przez Adolfa Hitlera. Prawnicy Swift postanowili zareagować.

Blogerka wywołała swoim tekstem niemałą burzę. We wrześniu opublikowała artykuł, który dotyczył analizy utworu promującego najnowszy album Taylor Swift zatytułowany „Reputation”.

Zobacz także

Herning stwierdziła, iż warstwa tekstowa piosenki i wideoklip jawnie nawołują do popierania białej supremacji oraz propagują skrajnie prawicowe ideologie. Wspomniała również, że nie ma pewności, czy Amerykanka nie jest cichą zwolenniczką Donalda Trumpa.

Autorka porównała też piosenkarkę do Ku Klux Klanu oraz Adolfa Hitlera. Zaniepokoił ją fragment teledysku, gdzie ubrana w skórę i lateks Swift przemawia z podium do swojej armii modelek, niczym kiedyś przywódca nazistowskich Niemiec.

Taylor Swift
fot. Youtube (TaylorSwiftVEVO)

Na wpis Herning zareagowali prawnicy artystki, którzy przesłali jej specjalny list z prośbą o usuniecie artykułu i publikację stosowanego sprostowania. Zagrozili też procesem sądowym.

W sprawę zaangażowała się też American Civil Liberties Union, zrzeszenie chroniące prawa obywatelskie gwarantowane przez amerykańską konstytucję. Organizacja broni blogerki i uznaje zastraszanie ze strony pracowników gwiazdy za zachowanie niedopuszczalne.

RadioZET.pl/independent.co.uk/PK