Zamknij

Zespół Blue Cafe był na scenie w trakcie ataku na prezydenta Gdańska. Wydali oświadczenie

Redakcja
14.01.2019 09:57
Blue Cafe
fot. Instagram (Blue Cafe)

Zespół Blue Cafe wydał oświadczenie po ataku na prezydenta Gdańska. Popularna grupa była obecna na scenie, kiedy nożownik zaatakował Pawła Adamowicza. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas niedzielnego 27. finału WOŚP w Gdańsku. Prezydent Gdańska zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Grupa Blue Cafe opublikowała w mediach społecznościowych poruszające oświadczenie po niedzielnym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas 27. Finału WOŚP w Trójmieście. Zespół znajdował się na scenie WOŚP, kiedy doszło do ataku nożownika. Blue Cafe było jedną z głównych muzycznych gwiazd niedzielnej imprezy.

Z wielkim bólem umieszczamy ten wpis... Brakuje słów, aby opisać to, co się dzisiaj wydarzyło. Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi z całego serca życzymy powrotu do zdrowia #tragedia” — napisał zespół Blue Cafe w mediach społecznościowych.

Paweł Adamowicz zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W niedzielny wieczór podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska został trzykrotnie ugodzony nożem. Walka o jego życie trwała kilkanaście godzin. Zmarł w poniedziałek. O śmierci Pawła Adamowicza w imieniu lekarzy poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

RadioZET.pl/PK