Zamknij

Przebój „Blurred Lines” plagiatem. Pharrell i Robin Thicke muszą zapłacić miliony!

Redakcja
14.12.2018 12:00
Blurred Lines
fot. Youtube (Robin Thicke)

Przebój „Blurred Lines” z 2013 roku to plagiat piosenki „Got To Give It Up” Marvina Gaye’a. Amerykański sąd wydał ostateczny wyrok w tej sprawie. Oznacza to, że Pharrell Williams i Robin Thicke będą musieli zapłacić rodzinie Gaye’a pięć milionów dolarów.

„Blurred Lines” to plagiat. Ostateczna decyzja sądu

„Blurred Lines” to plagiat — tak zdecydował amerykański sąd, który właśnie wydał ostateczny wyrok w ciągnącej się od kilku lat sprawie.

W 2015 roku rodzina legendarnego muzyka Marvina Gaye’a złożyła w sądzie pozew przeciwko Pharrellowi Willamsowi i Robinowi Thicke. Zdaniem spadkobierców muzycy dopuścili się plagiatu i skopiowali piosenkę „Got To Give It Up”, która powstała w latach siedemdziesiątych.

Sąd w Kalifornii zdecydował się w końcu na ostateczny wyrok i zakończył jeden z najgłośniejszych w ostatnich latach procesów o naruszenie praw autorskich. Muzycy będą musieli zapłacić rodzinie Marvina Gaye’a odszkodowanie w wysokości pięciu milionów dolarów. Co więcej, spadkobiercy mogą ubiegać się o odsetki od wspomnianej kwoty. Będą otrzymywać także połowę zysków, które w przyszłości przyniesie „Blurred Lines”.

„Blurred Lines” było wielkim przebojem lata 2013. Piosenka podbiła listy przebojów na całym świecie. Pokryła się wielokrotną platyną, a w niektórych krajach otrzymała nawet status diamentu. Utwór Robina Thicke i Pharrella Williamsa nominowany był do dwóch statuetek Grammy, a oficjalny teledysk był wielkim hitem internetu. Do tej pory obejrzano go ponad 550 milionów razy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/billboard.com/PK