Zamknij

Bob Dylan oskarżony o molestowanie seksualne 12-latki. Jest odpowiedź muzyka

17.08.2021 07:56
Bob Dylan
fot. AP/East News

Bob Dylan został oskarżony o molestowanie seksualne. Legendarny muzyk i laureat literackiej Nagrody Nobla miał rzekomo wykorzystać 12-letnią dziewczynę w latach sześćdziesiątych. Kobieta oskarża piosenkarza nie tylko o molestowanie, ale także przemoc psychiczną. Bob Dylan skomentował oskarżenia.

Bob Dylan to jeden z najsłynniejszych amerykańskich muzyków w historii. Za swoją muzykę i teksty otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym Grammy, Oscara, Złotego Globa, Nagrodę Pulitzera i Nagrodę Nobla.

Do sądu w Nowym Jorku trafił właśnie pozew przeciwko artyście, w którym kobieta oskarża go wykorzystywanie seksualne. Wydarzenia miały mieć miejsce w 1965 roku, kiedy miała zaledwie 12 lat. Bob Dylan oficjalnie skomentował oskarżenia.

Zobacz także:  Nicki Minaj i jej mąż zostali pozwani. Ofiara zgłosiła nękanie oraz zastraszanie, w tle próba gwałtu

Bob Dylan oskarżony o molestowanie seksualne 12-latki

Bob Dylan miał rzekomo wielokrotnie wykorzystywać seksualnie 12-letnią dziewczynę w 1965 roku, kiedy muzyk miał nieco ponad 20 lat.

W pozwie złożonym przez obecnie 68-letnią kobietę, której imię i nazwisko nie zostały ujawnione, pojawiają się informacje o molestowaniu seksualnym i przemocy psychicznej. Według domniemanej ofiary Dylan miał zbudować z nią sześciotygodniową relację, podczas której miał dopuścić się wielu nadużyć seksualnej wobec nieletniej. Do zdarzeń miało dochodzić w jego pokoju hotelowym w Chelsea na Manhattanie, gdzie muzyk rzekomo faszerował kobietę narkotykami i alkoholem.

68-letnia dziś ofiara twierdzi, że traumatyczna relacja z Bobem Dylanem doprowadziła do ją do poważnych problemów w życiu dorosłym, pozostawiając ją "emocjonalnie i psychicznie zranioną do dziś". Kobieta miała się zmagać m.in. z depresją i stanami lękowymi.

Bob Dylan reaguje na oskarżenia o molestowanie seksualne. Muzyk zaprzecza

Bob Dylan zdecydował się natychmiast zareagować na szokujące oskarżenia. Muzyk zapewnia, że są one nieprawdziwe. Jego rzecznik wydał specjalne oświadczenie w sprawie pozwu, które ujawnił magazyn "Billboard".

Te oskarżenia sprzed 56 lat są nieprawdziwe i dowiedziemy tego – czytamy w komunikacie.

RadioZET.pl/billboard.com,wyborcza.pl