Zamknij

Film „Bohemian Rhapsody” o Queen będzie miał drugą część? Brian May komentuje!

Redakcja
18.12.2018 12:12
Bohemian Rhapsody
fot. 20th Century Fox/Ferrari Press/EAST NEWS

„Bohemian Rhapsody” to prawdziwy kinowy hit. Film opowiadający historię zespołu Queen i Freddiego Mercury’ego zdobył serca widzów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy produkcja doczeka się kontynuacji. W najnowszym wywiadzie Brian May wypowiedział się na temat drugiej części „Bohemian Rhapsody”.

Film „Bohemian Rhapsody” cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Niezwykle interesująca historia Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen przyciągnęła do kin miliony osób.

Produkcja kończy się świetnie odtworzonym przez twórców legendarnym koncertem Queen na Live Aid w 1985 roku, który przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych rockowych występów w dziejach.

Bohemian Rhapsody: czy będzie druga część filmu o Queen?

Komercyjny sukces filmu sprawił, że wielu widzów zastanawia się, czy będzie druga część „Bohemian Rhapsody”. W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta Queen Brian May został zapytany o filmową kontynuację. Odniósł się też do zakończenia filmu, którym był wspomniany już koncert. Niektórzy fani myśleli, że na ekranie zobaczymy także odejście Mercury’ego.

Wydaje mi się, że film ma naturalny punkt kulminacyjny. Tak miał wyglądać od początku, co było wiadome od wczesnych wersji scenariusza. Czuliśmy, że właśnie koncert był zwieńczeniem, mimo tego, co niektóre osoby mówiły w mediach, nie mając o tym pojęcia. Ktoś powiedział: „w połowie filmu pokażą śmierć Freddiego, a dalsza część będzie opowiadać o życiu grupy po jego odejściu”. Kompletna bzdura. Cały film opowiada historię o Freddiem, a Live Aid to idealny moment na jej zakończenie. Ale kto wie, może powstanie kiedyś sequel — mówi May.

Wygląda więc na to, że Brian May nie wyklucza kontynuacji „Bohemian Rhapsody”, ale nie jest to na pewno potwierdzona informacja. Żadne decyzje w tej kwestii nie zostały podjęte.

Film „Bohemian Rhapsody” trafił do kin na początku listopada. Widzowie mogą zobaczyć 15 lat z życia legendarnej grupy Queen — od 1970 roku do występu „Live Aid” na stadionie Wembley, który odbył się sześć lat przed śmiercią Freddiego Mercury’ego.

W postać Mercury’ego wcielił się nominowany do Złotego Globa — Rami Malek. Aktor jest gwiazdą serialu „Mr. Robot”. Pozostałych członków formacji zagrali Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joseph Mazzello (jako John Deacon).

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/movieweb.com/PK