Zamknij

„Bohemian Rhapsody”: nowa data premiery filmu o Queen i Freddiem Mercurym

Redakcja
29.03.2018 10:37
Queen
fot. GLOBE PRODUCTIONS / Album / EAST NEWS

Twórcy filmu o Queen zatytułowanego „Bohemian Rhapsody” zdecydowali, że obraz trafi do kin nieco wcześniej, bo już 2 listopada 2018 roku. Początkowo premiera była zaplanowana na ostatni tydzień tego roku.

Bohemian Rhapsody: film o Freddiem Mercurym i Queen. Data premiery

Film „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Dexter Fletchera trafi do kin już 2 listopada 2018 roku. Premiera obrazu miała początkowo odbyć się 25 grudnia.

O filmie opowiadającym historię Freddiego Mercury’ego i zespołu Queen mówiło się od wielu lat. Zdjęcia ruszyły w zeszłym roku, a reżyserią miał zająć się Bryan Singer, który odpowiadał m.in. za ekranizacje przygód X-Menów czy Supermana.

Niestety, współpraca z 52-letnim reżyserem nie układała się dobrze. Twórca nie pojawiał się na planie, a prace nad „Bohemian Rhapsody” niejednokrotnie były wstrzymywane. W końcu wytwórnia 20th Century Fox poinformowała teraz, że definitywnie kończy współpracę z Amerykaninem. Zastąpił go Dexter Fletcher.

Bohemian Rhapsody: film o Freddiem Mercurym i Queen

Film zatytułowany „Bohemian Rhapsody” ma opowiadać historię Queen od 1970 roku do występu „Live Aid” na stadionie Wembley, który odbył się sześć lat przed śmiercią lidera zespołu.

W postać Freddiego Mercury’ego, legendarnego lidera Queen, wcieli się Rami Malek. Twórcy filmu zastanawiali się nad obsadzeniem w tej roli m.in. Sachę Barona Cohena, Johnny'ego Deppa i Bena Wishawa. Angaż dostała ostatecznie gwiazda serialu „Mr. Robot”.

Pozostałych członków formacji zagrają Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joseph Mazzello (jako John Deacon).

Na razie nie wiadomo, czy film trafi do polskich kin już w listopadzie.

RadioZET.pl/ PK