Zamknij

Bohemian Rhapsody: tak kręcono koncert Queen na Live Aid w filmie. Nagranie zza kulis [WIDEO]

Redakcja
15.01.2019 17:02
Bohemian Rhapsody film Queen Live Aid
fot. instagram (bryanjaysinger)

Koncert Queen na Live Aid w 1985 roku to jedna z najważniejszych scen w bijącym rekordy popularności filmie „Bohemian Rhapsody”. Reżyser Bryan Singer opublikował w internecie krótkie nagrania z kręcenia finałowych scen. Okazuje się, że rekonstrukcja koncertu Queen na Live Aid wcale nie była kręcona na stadionie.

Bohemian Rhapsody: tak kręcono koncert Queen na Live Aid 1985

Queen i ich koncert na Live Aid w 1985 roku to jeden z najważniejszych występów w historii muzyki, ale także kulminacyjny moment nagrodzonego Złotym Globem filmu „Bohemian Rhapsody”, który zobaczyły miliony widzów na całym świecie.

Zobacz także

W internecie można zobaczyć, jak twórcy filmu „Bohemian Rhapsody” kręcili rekonstrukcję kultowego koncertu Queen. Na nagraniach, które opublikował reżyser Bryan Singer, widzimy, że sceny z londyńskiego Wembley wcale nie były nagrywane na stadionie.

Okazuje się, iż filmowe kadry koncertu kręcono na otwartej przestrzeni — wielkim polu. Przed zbudowaną specjalnie na potrzeby produkcji sceną pojawiło się kilkudziesięciu statystów grających tłum fanów z koncertu w 1985 roku. Nie mogło także zabraknąć zielonych ekranów, dzięki którym twórcy mogli nałożyć efekty specjalne i odwzorować jak najlepiej Live Aid.

Trzeba przyznać, że efekt finalny jest niesamowity. Jeden z fanów postanowił porównać kadry z filmu „Bohemian Rhapsody” z prawdziwym nagraniem legendarnego już koncertu Queen na Live Aid w 1985 roku. Zmontował specjalne wideo, które obejrzano już ponad 9 milionów razy na Twitterze. 

Słynny występ Queen na londyńskim stadionie Wembley był częścią charytatywnego eventu Live Aid, podczas którego zbierano pieniądze dla głodujących osób w Etiopii. Koncert zespołu z Mercurym na czele przeszedł do historii i dziś jest uznawany za jeden z najlepszych rockowych występów w dziejach. 

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK