Zamknij

Golec uOrkiestra dla RadioZET.pl. Zdradzili, co przygotowali dla fanów na Sylwestra

30.12.2020 12:51
Golec uOrkiestra
fot. Waldemar Kompała /TVP / materiały prasowe

Bracia Golec z Golec uOrkiestra będą jednymi z gwiazd tegorocznego Sylwestra Marzeń w TVP2. W rozmowie z RadioZET.pl zdradzili, jakie atrakcje przygotowali dla widzów i dlaczego to właśnie z nimi warto powitać 2021 roku. Wspomnieli także, jak sami bawią się, gdy nie występują.

Golec uOrkiestra to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych w kraju grup muzycznych. Bracia Paweł i Łukasz Golcowie stworzyli oryginalną grupę, która od zawsze mieszała muzykę rozrywkową z tradycyjnym folkiem, tworząc utwory taneczne, a jednocześnie niepozbawione góralskiej melodyki. Na swoim koncie mają wiele hitów, przeboje takie jak "Lornetka", "Ściernisco" czy "Crazy Is My Life" nucą kolejne pokolenia słuchaczy. Golec uOrkisetra zwiedziła niemal cały świat, na swoim koncie zespół ma występy między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a nawet w Watykanie.

Występy Golec uOrkiestry na największych polskich scenach nie dziwi nikogo, grupa na dobre wpisała się w krajobraz gwiazdorskich koncertów. Wyjątkiem nie są tutaj imprezy sylwestrowe, na których regularnie możemy bawić się przy hitach "Golców". W zeszłym roku zespół wspólnie ze słuchaczami RadiaZET stworzył przebój "Dzieje się", który wykonał podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką. Także w tym roku zobaczymy ich na imprezie organizowanej przez Telewizję Polską. W rozmowie z RadioZET.pl Paweł i Łukasz zdradzili, jakie atrakcje szykują dla widzów.

ZOBACZ TAKŻE:  Sylwester Marzeń z Dwójką 2020: lista gwiazd ujawniona. Wiemy, kto wystąpi w TVP

Golec uOrkiestra dla RadioZET.pl: Co szykują dla fanów na Sylwestra Marzeń?

Paweł i Łukasz Golcowie zdradzili w wywiadzie, czego mogą się spodziewać widzowie Sylwestra Marzeń.

1) Co zaproponuje widzom Golec uOrkiestra podczas Sylwestra Marzeń?  

Łukasz Golec: Gwarantujemy fantastyczną zabawę, z mega energetycznymi i tanecznymi piosenkami z naszego repertuaru. Nie zabraknie dobrej muzy i „góralskiego rock’n’droll’a”  

Paweł Golec: Gościnnie wystąpi z nami Pierwszy DJ w Polsce i producent muzyczny – Gromee.  A jak on to wiadomo, że nie zabraknie naszego hitu „Górą Ty” oraz innych wielkich przebojów. Dlatego już teraz proponujemy, aby na domówkach zrobić sobie dużo miejsca przed telewizorami! J 

Łukasz Golec: Absolutnie, w tym szczególnym roku nie może zabraknąć w naszych domach sylwestrowego szaleństwa! Wszystkim nam się to należy!  

2) Czy zdarzyło się Wam spędzać sylwestra nie w pracy? A jeśli tak i pamiętacie takiego sylwestra, jak go spędziliście? 

Paweł Golec: Tak, ale to były chyba dwa przypadki w naszej ponad 20-letniej działalności. 

Łukasz Golec: Ja wtedy miałem domówkę u siebie i było bardzo wesoło, tanecznie i sylwestrowo! W gronie przyjaciół i znajomych. 

Paweł Golec: Pamiętam też tzw. Sylwestrówki w naszej milowieckiej remizie. Oj, długo o nich opowiadać (śmiech), ale takie imprezy są jedyne w swoim rodzaju, a atmosfera na nich panująca jest niepowtarzalna. Zainspirowało to nawet nas do napisania piosenki pt. „Sylwester w remizie”, której słowa idealnie opisują ten klimat.  

 

3) Jakie są sylwestrowe i noworoczne zwyczaje w Beskidach, z którymi można zetknąć się tylko tam. 

Paweł Golec.: W Milówce jest piękny zwyczaj, kiedy w Sylwestra i na Nowy rok chodzą kolędnicy – przebierańcy tzw. Dziady i składają życzenia mieszkańcom. 

Łukasz Golec.: Sieją postrach wśród młodych dziewczyn, bo przebrani w specjalnych maskach za tzw. Macindulę, Cygona, Śmierć, Konie i Niedźwiedzia – zaczepiają, trochę straszą, ale też kokietują najczęściej przechodzące ulicą nastolatki. Bo za tymi maskami kryją się młodzi i przystojni górale, więc mówi się nawet, że nie jedna dziewczyna chciałaby być zaczepiona przez takiego „Debła”. Wróży to ponoć szczęście (śmiech). 

Paweł Golec: I tego szczęścia Wam życzymy w Nowym Roku. 

Bracia Golec
fot. Waldemar Kompała /TVP/ materiały prasowe