Zamknij

Britney Spears: 20 lat od wydania debiutanckiej płyty. Ciekawostki o albumie „…Baby One More Time”

Redakcja
14.01.2019 17:12
Britney Spears
fot. Youtube (Britney Spears)

Britney Spears to dziś jedna z największych legend w dziejach muzyki pop. Nie zapisałaby się jednak w dziejach popkultury, gdyby nie debiutancka płyta „...Baby One More Time”. Właśnie minęło 20 lat od wydania pierwszego albumu Britney Spears. Oto kilka faktów i ciekawostek na temat płyty, która zmieniła muzykę pop.

„…Baby One More Time” to tytuł debiutanckiej płyty Britney Spears. Pierwszy album Amerykanki, który sprawił, że usłyszał o niej cały świat, ukazał się 12 stycznia 1999 roku. To z niego pochodzą hity „Baby One More Time”, „Sometimes”, „(You Drive Me) Crazy” czy „Born To Make You Happy”. Od tego momentu minęło właśnie 20 lat. Z tej okazji prezentujemy kilka ciekawostek na temat debiutanckiego krążka Britney Spears, który na zawsze zmienił muzykę pop.

Zobacz także

Britney Spears: ciekawostki o debiutanckiej płycie Baby One More Time

Debiutancka płyta sprzedała się w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie, co oznacza, że jestem jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii muzyki. To także najlepiej sprzedający się krążek w karierze Britney Spears.

Okazuje się, że początkowo Britney Spears nie chciała nagrywać przede wszystkim muzyki. W jednym z dawnych wywiadów przyznała, iż myślała o tworzeniu piosenek w stylu Sheryl Crow. Ostatecznie, po konsultacji z władzami wytwórni zdecydowano, że album będzie miał popowe brzmienie.

Britney Spears miała jedynie 15 lat, kiedy w 1997 roku rozpoczęła prace nad swoją pierwszą płytę.

Britney Spears przekonała do siebie wytwórnię za sprawą wykonania piosenki „I Have Nothing” z repertuaru Whitney Houston. To właśnie nagranie tego coveru zostało wysłane do władz firmy. Niedługo później Amerykanka podpisała kontrakt na pierwszą płytę.

Okazuje się, że „Baby One More Time”, pierwszy singiel promujący debiutancką płytę, początkowo trafił do zespołu TLC. Niestety, grupa nie była zainteresowaniem nagrania piosenki i hit trafił do debiutującej Britney Spears.

Wytwórnia początkowo planowała nazwać debiutancką płytę po prostu „Britney Spears”. Niesamowity sukces pierwszego singla sprawił, że album został zatytułowany „…Baby One More Time”.

Britney Spears nagrywała swój pierwszy krążek aż w Sztokholmie w Szwecji, gdzie współpracowała z tamtejszymi producentami. Co ciekawe, był to jej pierwszy wyjazd za granicę.

„…Baby One More Time” to najlepiej sprzedający się album w karierze Britney Spears.

Sukces pierwszej płyty sprawił, że Britney Spears to pierwszy debiutujący artysta, którego album i singiel znalazły się w trakcie tego samego tygodnia na 1. miejscu w Stanach Zjednoczonych.

Prestiżowy magazyn „Rolling Stone” umieścił debiutancki album Britney Spears na 41. miejscu na liście 200 najlepszych płyt wszech czasów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK