Zamknij

Mija 20 lat od wydania „...Baby One More Time”. Hit Britney Spears zmienił świat muzyki!

Redakcja
24.10.2018 11:50
Britney Spears
fot. Youtube (Britney Spears)

Są takie przeboje, które w ogóle nie starzeją się. Jednym z nich jest „…Baby One More Time”, debiutancki singiel Britney Spears z 1998 roku. Właśnie mija 20 lat od wydania tego wielkiego hitu. Tak narodziła się Księżniczka Popu!

Świat usłyszał po raz pierwszy o Britney Spears w październiku 1998 roku, kiedy zaprezentowała swój debiutancki singiel „…Baby One More Time”, kawałek stworzony przez Maxa Martina — jednego z najsłynniejszych popowych producentów w historii.

Chyba nikt nie spodziewał się, że pierwsza piosenka młodziutkiej Britney Spears osiągnie aż taki sukces i zmieni oblicze popu. Singiel stał się ogromnym przebojem, a legendarny już refren śpiewały i nadal chętnie śpiewają miliony na całym świecie.

Hitem okazał się także oficjalny teledysk promujący „…Baby One More Time”. 16-letnia Britney z warkoczykami, ubrana w mundurek i tańcząca na szkolnych korytarzach to dla wielu osób symbol końca lat dziewięćdziesiątych. Klip wciąż jest chętnie przywoływany przez innych artystów i na stałe wpisał się w historię popkultury.

Piosenka znalazła się na szczytach list przebojów na całym świecie i sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie, co jest jednym z najlepszych wyników w historii. Wiele prestiżowych magazynów muzycznych umieściło „…Baby One More Time” na liście najlepszych popowych utworów w dziejach.

W związku z 20. rocznicą wydania „…Baby One More Time” Britney Spears podziękowała fanom za wsparcie od pierwszego dnia kariery i opublikowała wyjątkowe wideo prezentujące kulisy nagrywania legendarnego już teledysku. Można zobaczyć także fragment wywiadu z nastoletnią Amerykanką.

Jeśli usłyszę swoją piosenkę w radiu, to oszaleję. Krzyknę coś w stylu „O mój Boże!”. To byłoby naprawdę fajne. Chciałabym to przeżyć. To byłoby świetne doświadczenie — mówiła młodziutka i jeszcze nikomu nieznana Britney Spears.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK