Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mija 20 lat od wydania „...Baby One More Time”. Hit Britney Spears zmienił świat muzyki!

24.10.2018 11:50

Są takie przeboje, które w ogóle nie starzeją się. Jednym z nich jest „…Baby One More Time”, debiutancki singiel Britney Spears z 1998 roku. Właśnie mija 20 lat od wydania tego wielkiego hitu. Tak narodziła się Księżniczka Popu!

Britney Spears fot. Youtube (Britney Spears)

Świat usłyszał po raz pierwszy o Britney Spears w październiku 1998 roku, kiedy zaprezentowała swój debiutancki singiel „…Baby One More Time”, kawałek stworzony przez Maxa Martina — jednego z najsłynniejszych popowych producentów w historii.

Chyba nikt nie spodziewał się, że pierwsza piosenka młodziutkiej Britney Spears osiągnie aż taki sukces i zmieni oblicze popu. Singiel stał się ogromnym przebojem, a legendarny już refren śpiewały i nadal chętnie śpiewają miliony na całym świecie.

Hitem okazał się także oficjalny teledysk promujący „…Baby One More Time”. 16-letnia Britney z warkoczykami, ubrana w mundurek i tańcząca na szkolnych korytarzach to dla wielu osób symbol końca lat dziewięćdziesiątych. Klip wciąż jest chętnie przywoływany przez innych artystów i na stałe wpisał się w historię popkultury.

Piosenka znalazła się na szczytach list przebojów na całym świecie i sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie, co jest jednym z najlepszych wyników w historii. Wiele prestiżowych magazynów muzycznych umieściło „…Baby One More Time” na liście najlepszych popowych utworów w dziejach.

W związku z 20. rocznicą wydania „…Baby One More Time” Britney Spears podziękowała fanom za wsparcie od pierwszego dnia kariery i opublikowała wyjątkowe wideo prezentujące kulisy nagrywania legendarnego już teledysku. Można zobaczyć także fragment wywiadu z nastoletnią Amerykanką.

Jeśli usłyszę swoją piosenkę w radiu, to oszaleję. Krzyknę coś w stylu „O mój Boże!”. To byłoby naprawdę fajne. Chciałabym to przeżyć. To byłoby świetne doświadczenie — mówiła młodziutka i jeszcze nikomu nieznana Britney Spears.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń