Zamknij
Britney Spears
10 Zobacz galerię
fot. Robert Hepler/Everett Collection/East News, ASSOCIATED PRESS/East News, AFP/EAST NEWS

Britney Spears kończy 40 lat. W trakcie swojej kariery jedna z najsłynniejszych piosenkarek pop w historii przeżyła wiele trudnych momentów, ale nigdy się nie poddała. Jej ponadczasowe przeboje nie przestają zachwycać słuchaczy. Z okazji 40. urodzin Britney Spears w naszej galerii prezentujemy 10 hitów, za które pokochał ją świat. Przypominamy również historię Księżniczki Popu.

Britney Spears obchodzi 2 grudnia swoje 40. urodziny. To wyjątkowy czas dla amerykańskiej piosenkarki, ponieważ po raz pierwszy od 13 lat będzie mogła świętować ten dzień jako wolna osoba. Przypomnijmy, że w listopadzie zniósł kuratelę nad gwiazdą, a ojciec Jamie Spears przestał być kuratorem decydującym o całym jej życiu.

40. urodziny Britney Spears to świetny moment, aby przypomnieć sobie największe przeboje wokalistki, za które pokochał ją cały świat i okrzyknął ją Księżniczką Popu. W naszej galerii znajdziecie 10 kultowych hitów Britney Spears.

Britney Spears kończy 40 lat. 10 hitów, za które pokochał ją świat

Britney Spears zadebiutowała w świecie muzyki w 1998 roku, kiedy wydała legendarny dziś przebój "...Baby One More Time". Sukces debiutanckiego singla by tak ogromny, że nastoletnia piosenkarka w mgnieniu oka stała się gwiazdą. Wokalistka rzuciła się w wir pracy i zaczęła tworzyć hit za hitem. W wieku zaledwie 19 lat Britney miała na swoim koncie już trzy albumy studyjne i koncerty na całym świecie. Niedługo później wydała płytę "In The Zone" (2003), z której pochodzi kultowy przebój "Toxic".

Britney Spears
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Status wielkiej gwiazdy sprawił, że poczynania Britney Spears były szeroko komentowane w mediach. Każda jej decyzja, zmiany wizerunku czy kłopoty w życiu prywatnym wywoływały ogromne poruszenie, co mocno wpływało na psychikę gwiazdy.

Mimo wielu nieudanych związków piosenkarka nie przestawała szukać miłości. W 2004 roku poślubiła tancerza Kevina Federline’a, z którym doczekała się dwójki synów – Seana Prestona i Jaydena Jamesa. Niestety, małżeństwo zakończyło się po zaledwie 3 latach, a problemy psychiczne Spears zaczęły się pogłębiać.

W 2007 roku gwiazda przeszła załamanie nerwowe, którym żył cały świat, a paparazzi zarabiali tysiące dolarów za relacjonowanie każdego potknięcia dwudziestokilkuletniej kobiety. Choć rok ten był tragiczny dla jej życia prywatnego, Britney Spears zdołała wtedy wydać płytę "Blackout", która dziś jest uznawana zarówno przez fanów jak i krytyków za jej najlepszy album. Co więcej, po latach zaczęto doceniać wkład wydawnictwa w rozwój muzyki pop – w 2020 roku prestiżowy magazyn "Rolling Stone" umieścił "Blackout" na liście 500 najlepszych płyt w historii.

Britney Spears
fot. Splash News/EAST NEWS

Załamanie nerwowe spowodowało, że artystka straciła prawo opieki nad synami i wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. W 2008 roku Britney Spears została ubezwłasnowolniona, a prawnym opiekunem stał się jej własny ojciec. Od tamtej pory aż do 2021 roku Jamie Spears decydował o każdym aspekcie życia gwiazdy. Choć piosenkarka wciąż zmagała się z wieloma problemami, jej muzyczna kariera szybko została wznowiona. Pojawiły się kolejne płyty – "Circus" (2008), "Femme Fatale" (2011), "Britney Jean" (2013) i ostatni album "Glory" (2016). Spears znów zaczęła wydawać hity za hitami, udzielać wywiadów i koncertować po całym świecie.

Po latach okazało się, że Britney Spears wcale nie chciała tego robić, a do wszystkiego zmuszał ją własny ojciec sprawujący nad nią kontrolę. Problemy ubezwłasnowolnionej artystki zauważyli jej fani, którzy zapoczątkowali ruch #FreeBritney i zaczęli coraz głośniej komentować kwestię kurateli nad piosenkarką.

W czerwcu 2021 roku słynna wokalistka opowiedziała w sądzie o szokujących działaniach Jamiego Spearsa, których dopuszczał się jako kurator przez 13 lat. Britney wyznała m.in., że była faszerowana lekami, zastraszana i zmuszana do wydawania muzyki czy grania koncertów. Ujawniła również, iż nie mogła zajść w ciążę, ponieważ lekarze wszczepili jej wkładkę domaciczną.

Dramatyczne zeznania Spears sprawiły, że w sądzie rozpoczęła się walka o jej wolność. Artystka zmieniła prawnika, który w ciągu kilku miesięcy doprowadził do zniesienia wieloletniej kurateli. Dziś 40-letnia piosenkarka jest już wolna i stara się układać swoje życie na nowo u boku narzeczonego, Sama Asghariego.

Pomimo niełatwego życia Britney Spears może pochwalić się niesamowitą karierą muzyczną. Mnóstwo niezapomnianych hitów, dziewięć płyt, miliony sprzedanych albumów, wyprzedane koncerty i prestiżowa nagroda Grammy. Księżniczka Popu bez wątpienia zapisała się w historii muzyki.