Zamknij

Bruno Mars królem Grammy 2018. Przegrana „Despacito”!

Redakcja
29.01.2018 10:07
Bruno Mars królem Grammy 2018. Przegrana „Despacito”!
fot. Youtube (Recording Academy / GRAMMYs)

Ten wieczór Bruno Mars zapamięta na długo. W ciągu jednego wieczoru amerykański artysta zgarnął aż sześć prestiżowych statuetek Grammy, w tym za najlepszy album i najlepszą piosenkę. Pięć nagród trafiło też do rapera Kendricka Lamara. Największym przegranym okazał się Jay-Z.

Album roku, piosenka roku, nagranie roku, najlepszy występ r&b, najlepszy album r&b, najlepsza piosenka R&b — w tych kategoriach zwyciężył Bruno Mars.

To kolejny raz, kiedy Amerykanin triumfował w prestiżowej kategorii nagranie roku (za utwór „24K Magic”). W 2016 roku zdobył to wyróżnienie za przebój „Uptown Funk”, który stworzył wspólnie z Markiem Ronsonem.

Niedzielny wieczór może zaliczyć do udanych także Kendrick Lamar. Raper zgarnął aż pięć statuetek, w tym za najlepszy album rap, najlepszy teledysk i najlepszy utwór rap.

Dwie nagrody trafiły także do Eda Sheerana, którego hit „Shape of You” został uznany najlepszym solowym występem pop. Tytuł najlepszej debiutantki trafił do 21-letniej Alessi Cary, znanej z hitów „Here”, „Scars to Your Beautiful” i „Stay”.

Największym przegranym Grammy 2018 okazał się Jay-Z. Pomimo że słynny raper był nominowany aż ośmiokrotnie, nie otrzymał ani jednej statuetki. Nagrody nie udało się także zdobyć hitowemu „Despacito” autorstwa Luisa Fonsiego i Daddy Yankee — piosenka przegrała w dwóch kategoriach.

Podczas imprezy na scenie wystąpili m.in. Lady Gaga, Kesha, Sam Smith, Bruno Mars, Pink, Elton John, Miley Cyrus, U2, Rihanna i Luis Fonsi.

RadioZET.pl/PK