Zamknij

Bryan Singer znów oskarżony o seks z nieletnimi. Reżyser „Bohemian Rhapsody” odpiera zarzuty

Redakcja
25.01.2019 12:07
Bryan Singer znów oskarżony o seks z nieletnimi. Reżyser „Bohemian Rhapsody”
fot. AFP/EAST NEWS

Bryan Singer, reżyser „Bohemian Rhapsody”, został ponownie oskarżony o molestowanie i seks z nieletnimi. Zarzuty o pedofilię wróciły po publikacji magazynu „The Atlantic”, w której pojawiły się relacje rzekomych ofiar reżysera filmu o Queen i Freddiem Mercurym. Bryan Singer zdementował te informacje.

Bryan Singer: reżyser „Bohemian Rhapsody” oskarżony o molestowanie i seks z nieletnimi

Bryan Singer jest oskarżany o molestowanie i uprawianie seksu z nieletnimi mężczyznami. Media ponownie zainteresowały się zarzutami wobec reżysera filmu „Bohemian Rhapsody” po głośnej publikacji magazynu „The Atlantic”.

W opublikowanym niedawno raporcie pojawiają się wypowiedzi rzekomych ofiar Bryana Singera. Jedną z nich jest niejaki 33-letni Victor Valdovinos, który miał być molestowany w wieku 13 lat na planie filmowym. Był statystą w filmie reżysera zatytułowanym „Uczeń szatana”.

Kolejni mężczyźni potwierdzają, że Bryan Singer uprawiał z nimi seks, kiedy nie byli jeszcze pełnoletni. Do zdarzeń miało dojść w jego hollywoodzkiej rezydencji pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Co więcej, ofiary twierdzą, iż reżyser miał świadomość, że nie ukończyli oni 18 lat — jeden z nich miał 15 lat, drugi 17.

Reżyser „Bohemian Rhapsody” natychmiast zareagował na zarzuty magazynu „The Atlantic” i zaprzeczył wszystkiemu. Stwierdził także, że artykuł pojawił się w momencie ogromnej popularności jego filmu o zespole Queen, a autorzy tekstu próbują po prostu wykorzystać sukces do własnych celów. „Bohemian Rhapsody” to jedna z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat. Pod koniec stycznia otrzymała 5 nominacji do Oscarów 2019.

Dziennikarze „The Atlantic” poinformowali, że nad swoim raportem pracowali od wielu miesięcy i przeprowadzili w tej sprawie rozmowy z kilkudziesięcioma osobami.

To nie pierwszy raz, kiedy Bryan Singer jest oskarżany o przestępstwa seksualne. Pierwsze zarzuty pojawiły się już w latach dziewięćdziesiątych. Reżyser nigdy nie został jednak aresztowany i oskarżony przez prokuraturę.

Bryan Singer to 53-letni amerykański reżyser, który stworzył takie filmy jak „X-Men: Apocalypse” „Superman: Powrót” czy „Podejrzani”. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody BAFTA.

W 2017 roku został wyrzucony z planu „Bohemian Rhapsody” przez swoją długą nieobecność. Zdecydowano więc zakończyć współpracę z reżyserem. Zastąpił go Dexter Fletcher.

Mimo że Bryan Singer nie dokończył filmu o Queen, producenci podjęli decyzję, że to właśnie on będzie oficjalnie uznany za reżysera, ponieważ wyreżyserował większość finalnych scen „Bohemian Rhapsody”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/filmweb.pl,wyborcza.pl/PK