Zamknij

Bucky Pizzarelli nie żyje. Słynny gitarzysta jazzowy zmarł po zakażeniu koronawirusem

Piotr Krajewski
03.04.2020 13:10
Bucky Pizzarelli nie żyje słynny gitarzysta jazzowy zmarł po zakażeniu koronawirusem
fot. Youtube screen

Bucky Pizzarelli nie żyje. Słynny gitarzysta jazzowy zmarł w wieku 94 lat. Rodzina muzyka poinformowała, że kilka dni przed śmiercią zdiagnozowano u niego koronawirusa. Oficjalna przyczyna zgonu artysty nie została ujawniona.

Bucky Pizzarelli nie żyje. Legendarny gitarzysta jazzowy zmarł po zakażeniu koronawirusem

Bucky Pizzarelli nie żyje. Jeden z najsłynniejszych amerykańskich gitarzystów jazzowych zmarł 1 kwietnia w swoim domu w New Jersey. Jak poinformowała jego rodzina, w niedzielę 94-latek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Oficjalna przyczyna śmierci nie została jednak ujawniona publicznie. W ostatnich latach życia Pizzarelli zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi — w 2016 roku przeszedł udar mózgu.

Legendarny muzyk był jednym z najważniejszych przedstawicieli gitarowego jazzu w Stanach Zjednoczonych. Otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień i współpracował z wielkimi muzycznymi gwiazdami, m.in. Paulem McCartneyem, Rayem Charlesem, Tonym Bennettem, Frankiem Sinatrą czy Natem Kingiem Colem. Miał też okazję występować w Białym Domu dla prezydentów Ronalda Reagana i Billa Clintona.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/deadline.com/PK