Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Budka Suflera wraca, ale bez Krzysztofa Cugowskiego. Ostry komentarz muzyka

20.05.2019 12:51

Budka Suflera ogłosiła powrót. W składzie jednego z najsłynniejszych polskich zespołów nie zobaczymy jednak Krzysztofa Cugowskiego, który miał odmówić propozycji. Znany artysta postanowił skomentować informacje o powrocie Budki Suflera.

Budka Suflera powraca bez Krzysztofa Cugowskiego muzyk ostro komentuje fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Budka Suflera powraca, ale bez Krzysztofa Cugowskiego w składzie. Po pięciu latach przerwy kultowy polski zespół znów będzie koncertował. Muzycy wrócą na scenę najprawdopodobniej jesienią. W roli wokalisty pojawi się Robert Żarczyński, który przez kilka lat grał w formacji Budka Band śpiewającej covery grupy.

Powrót Budki Suflera zapowiedział w rozmowie z „Super Expressem” Romuald Lipko, związany od początku ze słynnym zespołem. Przyznał, że w sprawie powrotu grupa próbowała się skontaktować z Krzysztofem Cugowskim.

Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go, czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: „Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty”. Gra aktualnie z zespołem Mistrzów, co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić, co chcemy, bo on robi, co chce. A ciekawostką tego, co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych — powiedział Lipko.

Informacja o powrocie Budki Suflera i nowej trasie koncertowej dotarła też do Krzysztofa Cugowskiego. Artysta zdecydował się na komentarz w rozmowie z „Super Expressem”. Zasugerował nawet, że być może złoży pozew przeciwko muzykom.

Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak, i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie, kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić, co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być — powiedział Cugowski.

Budka Suflera została założona w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Zespół wydał kilkanaście albumów studyjnych i nagrał takie przeboje jak „Jest taki samotny dom”, „Bal wszystkich świętych” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”. W 2014 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń