Zamknij

Budka Suflera wraca, ale bez Krzysztofa Cugowskiego. Ostry komentarz muzyka

Piotr Krajewski
20.05.2019 12:51
Budka Suflera powraca bez Krzysztofa Cugowskiego muzyk ostro komentuje
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Budka Suflera ogłosiła powrót. W składzie jednego z najsłynniejszych polskich zespołów nie zobaczymy jednak Krzysztofa Cugowskiego, który miał odmówić propozycji. Znany artysta postanowił skomentować informacje o powrocie Budki Suflera.

Budka Suflera powraca, ale bez Krzysztofa Cugowskiego w składzie. Po pięciu latach przerwy kultowy polski zespół znów będzie koncertował. Muzycy wrócą na scenę najprawdopodobniej jesienią. W roli wokalisty pojawi się Robert Żarczyński, który przez kilka lat grał w formacji Budka Band śpiewającej covery grupy.

Powrót Budki Suflera zapowiedział w rozmowie z „Super Expressem” Romuald Lipko, związany od początku ze słynnym zespołem. Przyznał, że w sprawie powrotu grupa próbowała się skontaktować z Krzysztofem Cugowskim.

Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go, czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: „Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty”. Gra aktualnie z zespołem Mistrzów, co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić, co chcemy, bo on robi, co chce. A ciekawostką tego, co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych — powiedział Lipko.

Informacja o powrocie Budki Suflera i nowej trasie koncertowej dotarła też do Krzysztofa Cugowskiego. Artysta zdecydował się na komentarz w rozmowie z „Super Expressem”. Zasugerował nawet, że być może złoży pozew przeciwko muzykom.

Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak, i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie, kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić, co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być — powiedział Cugowski.

Budka Suflera została założona w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Zespół wydał kilkanaście albumów studyjnych i nagrał takie przeboje jak „Jest taki samotny dom”, „Bal wszystkich świętych” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”. W 2014 roku grupa ogłosiła zakończenie działalności.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK