Zamknij

Busbee nie żyje. Znany producent muzyczny zmarł w wieku 43 lat

Piotr Krajewski
01.10.2019 13:35
Busbee nie żyje znany producent muzyczny miał 43 lata
fot. Instagram/East News

Nie żyje Busbee, jeden z najpopularniejszych producentów muzycznych i autorów tekstów ostatnich lat. Amerykanin zmarł w wieku 43 lat. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, m.in. Pink, Christiną Aguilerą i Shakirą.

Nie żyje Busbee. Znany producent muzyczny miał 43 lata

Michael James Ryan, znany pod pseudonimem Busbee, nie żyje. Znany amerykański producent i autor piosenek zmarł 29 września w wieku 43 lat. Przyczyna śmierci mężczyzny nie została oficjalnie ujawniona.

Pojawiły się jednak nieoficjalne informacje. Jak podaje portal „Variety”, w trakcie tegorocznego lata u producenta zdiagnozowano glejaka, czyli złośliwy nowotwór mózgu. Niedługo później Busbee miał rozpocząć leczenie.

W trakcie swojej kariery Busbee współpracował z największymi nazwiskami w branży muzycznej. Miał okazję produkować i pisać piosenki m.in. dla Backstreet Boys, Kelly Clarkson, Christiny Aguilery, Timbalanda, Gwen Stefani, Shakiry, Adama Lamberta czy Pink, której pomógł stworzyć wielki przebój „Try”. W 2017 roku Michael James Ryan był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy za utwór „My Church” Maren Morris.

RadioZET.pl/variety.com/PK