Zamknij

Były muzyk hardrockowej grupy KISS poważnie chory. Artysta prosi o pomoc fanów

17.06.2021 16:36
Koncert KISS
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Gary Corbett, były klawiszowiec hardrockowej grupy KISS przyznał, że jest ciężko chory. Muzyk poprosił fanów o pomoc w walce z rakiem.

Gary Corbett to wielokrotnie nagradzany klawiszowiec, autor tekstów, producent i kompozytor. Muzyk dzielił scenę i studia nagraniowe z wieloma kultowymi artystami muzyki popularnej. Współpracował z Ianem Hunerem, Ronniem Woodem, Mickiem Ronsonem, grupą KISS, Cinderella, Lou Grammem czy Molly Hatchett.

Gary Corbett, były klawiszowiec KISS jest poważnie chory i prosi o pomoc

Artysta przyznał, że walczy z bardzo agresywną postacią raka płuc. Muzyk ma także przerzuty do mózgu oraz na biodra. Corbett uruchomił zbiórkę na GoFundME i poprosił o pomoc fanów. Klawiszowiec wraz z żoną zbierają pieniądze na pokrycie ogromnych rachunków związanych z leczeniem ciężkiej choroby.

Koszy leczenia Corbetta są tak duże, że grozi mu utrata domu. Długi rosną, a choroba postępuje. Muzyk ukończył już serię radioterapii, teraz jest poddawany chemii.

Corbett grał w tle podczas tras koncertowych KISS pod koniec lat 80. i na początku 90. Był częścią torune "Crazy Nights", "Hot In The Shade" oraz "Revenge". Muzyk jest również współautorem hitu Cindi Lauper "She Bop".

Gary Corbett z KISS choruje na raka

Klawiszowiec podczas koncertów był schowany za sceną. Jak wyznał w wywiadzie dla LA Weekly, działo się tak dlatego, że muzyka rockowa wówczas kojarzyła się z gitarami i na jego instrument nie było miejsca podczas wielkich widowisk KISS. Pokazał się szerszej publiczności dopiero podczas festiwalu Monsters of Rock w 1988 roku. Kamerzyści najprawdopodobniej przez pomyłkę zaczęli filmować muzyka.

Podczas "Rock and Roll All Nite" stałem, śpiewałem i grałem, dobrze się bawiąc. Później dowiedziałem się, że pojawiłem się na wielkich ekranach i widziało mnie 60 tysięcy ludzi. Nie wydaje mi się, żeby chłopaki byli szczęśliwi z tego powodu.

Do 2011 roku artysta grał w szeregach kapeli Cinderella.

RadioZET.pl/blabbermouth.net/garycorbettmusic.net