Zamknij

Cardi B nową gwiazdą muzyki w USA. Właśnie pobiła wielki rekord Beyoncé

Redakcja
18.01.2018 12:22
Cardi B nową gwiazdą muzyki w USA. Właśnie pobiła wielki rekord Beyoncé
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Cardi B to 25-letnia raperka, która zasłynęła hitem „Bodak Yellow”. Mimo że artystka nie jest jeszcze bardzo popularna poza Stanami Zjednoczonymi, warto obserwować jej poczynania. Niedawno pojawiła się w nowym singlu Bruno Marsa, a ostatnio ustanowiła zupełnie nowy rekord na prestiżowej liście Billboardu.

Jeszcze nie wydała swojego debiutanckiego albumu, a już bije wszelkie rekordy. Cardi B rozpoczęła swoją przygodę z rapem w 2015 roku, ale wielką popularność przyniósł jej w zeszłym roku nominowany do dwóch nagród Grammy utwór „Bodak Yellow”. Piosenka pokryła się trzykrotną platyną w USA i dotarła tam na sam szczyt głównej listy przebojów. Amerykanka to pierwsza raperka od 1998 roku, która umieściła swój solowy singiel na pierwszym miejscu Billboardu.  

Lepsza od Beyoncé

W ostatnim czasie 25-latka nawiązała współpracę z wieloma gwiazdami. Opłaciło się. Poinformowano właśnie, że amerykańska artystka to pierwsza kobieta w historii, której aż pięć piosenek znalazło się jednocześnie w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs. Mowa o utworach „Finesse” z Bruno Marsem, „No Limit” z G-Eazy, „Motorsport” z Migos i Nicki Minaj, „Bartier Cardi” i „Bodak Yellow (Money Moves)”.

Wcześniejszy kobiecy rekord należał do Beyoncé. Raperka wyrównała tym samym osiągnięcie innych znanych raperów: Kendricka Lamara i Drake’a.

To jednak nie koniec sukcesów. Cardi B to jeden z trzech artystów w całej historii (obok The Beatles i Ashanti), którym udało się umieścić jednocześnie trzy utwory w najlepszej dziesiątce głównego notowania Billboardu.

Duet z Bruno Marsem

Wschodząca gwiazda amerykańskiego rapu pojawiła się niedawno w nowej wersji utworu „Finesse”, który został kolejnym singlem promującym ostatni album Bruno Marsa. Para artystów zaprezentowała wspólny teledysk inspirowany wczesnymi latami dziewięćdziesiątymi, pełny kolorowych strojów i układów tanecznych. Obejrzano go już niemal 100 milionów razy w serwisie YouTube.

RadioZET.pl/billboard.com/PK