Zamknij

Charles Connor nie żyje. Perkusista Little Richarda zmarł w wieku 86 lat

03.08.2021 09:39
Charles Connor
fot. Instagram / charles_connor

Charles Connor nie żyje. Słynny perkusista, który występował w zespole Little Richarda i współpracował m.in. z Jamesem Brownem, zmarł w wieku 86 lat. Był uznawany za jednego z muzyków, którzy dali początek rock and rollowi.

Charles Connor nie żyje. Perkusista, który zasłynął przede wszystkim jako członek zespołu Little Richarda, zmarł 31 lipca w wieku 86 lat. O jego śmierci poinformowała córka.

Zobacz też: Tragedia w życiu Fetty'ego Wapa. Nie żyje 4-letnia córeczka znanego rapera

Charles Connor nie żyje. Perkusista Little Richarda zmarł w wieku 86 lat

Przyczyną śmierci Charlesa Connor było m.in. wodogłowie normotensyjne. Jak poinformowała córka, muzyk był otoczony opieką hospicjum i zmarł spokojnie we śnie w swoim domu w Kalifornii.

Był jednym z tych perkusistów, którzy byli murarzami przy tworzeniu gatunku rock and roll. W latach pięćdziesiątych grał z wieloma legendarnymi muzykami. Był kochającym dziadkiem, bardzo dumnym ze swojej rodziny i bardzo dumnym ze swojego wkładu w rock and rolla – powiedziała córka, Queenie Connor Sonnefeld dla AP.

Charles Connor zaczął grać na perkusji w wieku 12 lat. Niedługo później zaczął już karierę zawodową – w wieku 15 lat zagrał na Mardi Gras w Nowym Orleanie. Jako 18-latek dołączył do zespołu legendarnego Little Richarda, The Upsetters.

W trakcie swojej długoletniej kariery Connor współpracował także z innymi wielkimi gwiazdami muzyki, m.in. Jamesem Brownem, Jackiem Wilsonem i Samem Cookiem.

RadioZET.pl/theguardian.com,AP