Zamknij

Charlie Watts nie żyje. Perkusista The Rolling Stones miał 80 lat

24.08.2021 19:02
Charlie Watts
fot. Brian Foskett/Image State/East News

Charlie Watts nie żyje. Perkusista The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat. Informacje o jego śmierci zostały już potwierdzone na oficjalnym profilu zespołu w social mediach.

Charlie Watts nie żyje. Wiadomość o śmierci perkusisty The Rolling Stones została już potwierdzona na oficjalnych kanałach legendarnej grupy w social mediach. Na Facebooku zaledwie kilka minut temu opublikowano oświadczenie przedstawiciela zmarłego muzyka.

Charlie Watts nie żyje. Perkusista The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat

Jak czytamy w krótkim oświadczeniu, Charlie Watts zmarł w jednym ze szpitali w Londynie, otoczony przez bliskich, Jego śmierć była spokojna. Bębniarz Stonesów zmarł dziś, 24 sierpnia 2021 w godzinach przedpołudniowych.

"Z ogromnym smutkiem musimy ogłosić wiadomość o śmierci naszego ukochanego Charliego Wattsa. Odszedł spokojnie w szpitalu w Londynie otoczony bliskimi. Charlie był oddanym mężem, ojcem i dziadkiem, a także członkiem The Rolling Stones, jednym z najwybitniejszych bębniarzy swojego pokolenia. Prosimy o uszanowanie w tym trudnym czasie prywatności jego rodziny, członków zespołu oraz przyjaciół" - czytamy w informacji.

Śmierć Charliego Wattsa poruszyła tysiące fanów zespołu The Rolling Stones. Pod postami w social mediach grupy już pojawiły się tysiące komentarzy od zasmuconych wielbicieli, którzy żegnają ze smutkiem jednego z najwybitniejszych perkusistów w historii rocka.

Charlie Watts nie żyje. Krótka sylwetka muzyka the Rolling Stones

Charles „Charlie” Robert Watts urodził się 2 czerwca 1941 roku w Londynie. Zanim dołączył do legendarnych Stonesów, pracował jako grafik w firmie wydawniczej. Będąc już uznanym muzykiem, miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami muzyki, takimi jak Jim Keltner, Dave Green, Anthony Kerr, Brian Lemon, Luis Jardim, Peter King, Julian Arguelles oraz Henry Lowther.

Watts często uważany był za najspokojniejszego członka Stonesów. Stronił od skandali, używek i rozrób, prowadził zdrowy tryb życia. Od 1964 roku wiódł spokojne, udane życie u boku Shirley Ann Shephred, z którą miał córkę Seraphinę Watts. W 2003 wykryto u niego raka krtani, którego udało wyleczyć radioterapią. W ostatnich latach jednak artysta tracił formę. Aby wrócić do zdrowia, zdecydował się zrezygnować z udziału w planowanej trasie Stonesów.

W 2007 roku Charlie Watts został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine.