Zamknij

Chester Bennington w piosence „Cross Off”. Pośmiertny utwór trafił do sieci

Redakcja
10.01.2019 12:12
Chester Bennington
fot. LESZEK KOTARBA / EAST NEWS

Chester Bennington zmarł w lipcu 2017 roku. Na kilka miesięcy przed śmiercią zdążył nagrać jeszcze utwór „Cross Off” razem z Markiem Mortonem, gitarzystą amerykańskiego zespołu Lamb of God. Piosenka trafiła w końcu do internetu.

Chester Bennington: nowa piosenka „Cross Off” w internecie

Chester Bennington nagrał przed śmiercią piosenkę „Cross Off”, która znajdzie się na płycie „Anesthetic” Marka Mortona — gitarzysty zespołu Lamb of God. Na kilka miesięcy przed popełnieniem samobójstwa lider Linkin Park zaangażował się w solowy projekt Mortona.

W wywiadzie dla „Metal Hammer” Mark Morton przyznał, że był pod ogromnym wrażeniem pracy Benningtona w studiu nagraniowym. Jego zdaniem artysta wykazał się ogromną pokorą i zaangażowaniem. Gitarzysta wspomina, że Chester traktował utwór, jakby był piosenką Linkin Park.

Dlaczego Chester Bennington popełnił samobójstwo?

Mike Shinoda udzielił ostatnio wywiadu dla portalu Maekan, w którym poruszono temat samobójstwa Chestera Benningtona, jego kolegi z zespołu Linkin Park. Shinoda zdecydował się to skomentować. Przypomnijmy, że artysta odebrał sobie życie w lipcu 2017 roku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK