Zamknij

Chester Bennington: dlaczego popełnił samobójstwo? Mike Shinoda z Linkin Park komentuje

Redakcja
08.01.2019 14:14
Chester Bennington Mike Shinoda
fot. MediaPunch/REX/EAST NEWS

Mike Shinoda udzielił ostatnio wywiadu dla portalu Maekan, w którym poruszono temat samobójstwa Chestera Benningtona, jego kolegi z zespołu Linkin Park. Shinda zdecydował się to skomentować.

Mike Shinoda to jeden z członków zespołu Linkin Park, w którym występował Chester Bennington. Przypomnijmy, że muzyk popełnił samobójstwo w lipcu 2017 roku.

Mike Shinoda komentuje samobójstwo Chestera Benningtona z Linkin Park

W trakcie niedawnej rozmowy z portalem Maekan Mike Shinoda skomentował śmierć przyjaciela i powiedział, dlaczego Chester Bennington oraz inni artyści zdecydowali się popełnić samobójstwo. Przyznał jednocześnie, że jest przeciwny mówieniu „popełnił samobójstwo”. Jego zdaniem jest to złe wyrażenie i kojarzy się wręcz z popełnieniem przestępstwa. Wokalista woli używać określenia „zmarł przez samobójstwo”.

Artyści tacy jak Kurt Cobain czy Chester odbierają sobie życie, ponieważ odczuwają taką presję i nie mogą poradzić sobie z uczuciem, że najlepsze dni są już za nimi. Przez tę ogromną presję nie są w stanie dostrzec, gdzie zaprowadzą ich wszystkie dobre rzeczy oraz czy te dobre rzeczy przydarzą się im ponownie — mówi Mike Shinoda.

Pod koniec 2018 roku internet zalała fala informacji na temat złych relacji Chestera Benningtona i Mike’a Shinody. Siostra zmarłego muzyka opublikowała na Twitterze posty, w których twierdziła, że kolega z zespołu dręczył jej brata i źle go traktował. Wiadomość w tej sprawie postanowiła zostawić chociażby Alyssa Morse, siostrzenica Chestera. Całą sytuację skomentowała krótko: „Lol, kłamliwe informacje”. 

Śmierć Chestera Benningtona

20 lipca minęła 1. rocznica śmierci Chestera Benningtona z Linkin Park. Popularny wokalista został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii. Popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało Chestera Benningtona odkryła pokojówka, która przyszła do jego pokoju, aby poinformować go o czekającym na niego przed domem transporcie. Obok muzyka znaleziono opróżniony do połowy kufel piwa, pustą butelkę po alkoholu i lek na receptę Zolpidem.

Chester Bennington zmagał się z poważnymi problemami już od najmłodszych lat. W wieku siedmiu lat artysta Linkin Park był molestowany seksualnie przez jednego z przyjaciół rodziny. Jak sam niejednokrotnie przyznawał w wielu wywiadach, nie był w stanie pozbyć się traumatycznych wspomnień i zdarzało mu się myśleć o samobójstwie. W późniejszych latach uzależnił się od alkoholu i narkotyków. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/maekan.com/PK