Zamknij

Nowy utwór Chrisa Cornella z tekstem Johnny'ego Casha. Nagrał go tuż przed śmiercią!

Redakcja
27.02.2018 11:46
Chris Cornell
fot. Duncan Bryceland / Rex Features / EAST NEWS

Tuż przed swoją śmiercią Chris Cornell nagrał piosenkę zatytułowaną „You Never Knew My Mind”. W utworze wykorzystano jeden z tekstów zmarłego już Johnny’ego Casha. W kwietniu ukaże się album „Johnny Cash: Forever Words”, na którym usłyszymy różnych artystów śpiewających poezję legendy country.

Chris Cornell — You Never Knew My Mind

„You Never Knew My Mind” to zapowiedź płyty „Johnny Cash: Forever Words”. Wydawnictwo ukaże się 6 kwietnia i będzie zawierało 16 piosenek z nieznanymi dotąd tekstami Johnny’ego Casha.

Amerykanin to jeden z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Wydał kilkadziesiąt studyjnych albumów i jest uznawany za legendę muzyki country. Johnny Cash zmarł w 2003 roku — w wyniku powikłań związanych z cukrzycą.

Na albumie „Johnny Cash: Forever Words” usłyszymy m.in. Brada Paisleya, Kacey Musgraves i wspomnianego już Chrisa Cornella.

Śmierć Chrisa Cornella

Samobójstwo Chrisa Cornella wstrząsnęło całym światem. Jeden z najsłynniejszych wokalistów i gitarzystów pokolenia grunge’u odebrał sobie życie 17 maja 2017 roku. Członek zespołów Soundgarden i Audioslave zmarł w wieku 52 lat.

Do jego najsłynniejszych utworów należą „Part of Me”, „You Know My Name” i „Like a Stone”.

RadioZET.pl/PK