Chris Martin z Coldplay zachwyca się polskim utworem. Pokochał „Dwa serduszka, cztery oczy”

12.03.2019 11:57

Chris Martin to lider Coldplay i jeden z najpopularniejszych brytyjskich muzyków ostatnich lat. W mediach społecznościowych pochwalił się ostatnio listą swoich ulubionych piosenek. Niespodziewanie pojawił się na niej polski utwór „Dwa serduszka, cztery oczy”, który wiele osób kojarzy z filmu „Zimna wojna”.

Chris Martin z Coldplay zachwyca się polskim utworem Dwa serduszka, cztery oczy Mazowsze fot. Brent N. Clarke/Invision/AP/East News

Chris Martin z zespołu Coldplay opublikował na Instagramie listę swoich ulubionych piosenek, których chętnie słucha w ostatnim czasie.

W zestawieniu lidera Coldplay znalazło się także miejsce na jeden polski utwór. Mowa o utworze „Dwa serduszka, cztery oczy”, który zdobył ogromną popularność za sprawą wykonania Joanny Kulig w filmie „Zimna wojna”. To piosenka ludowa śpiewana m.in. przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Na liście ulubionych utworów Chrisa Martina znalazły się również m.in. „Bâtard” Stromae czy „Tal Uno” Barrie. Gwiazda Coldplay poleciła także film „Kafarnaum” libańskiej reżyserii Nadine Labaki, który był nominowany do Oscara 2019.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Zagłosuj

Czy podoba Ci się utwór "Dwa serduszka, cztery oczy"?

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK  

Oceń