Zamknij

Chuck E. Weiss nie żyje. Wokalista współpracował z Johnnym Deppem i Tomem Waitsem

Joanna Chojnacka
22.07.2021 16:53
Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Chuck E. Weiss nie żyje. Był wokalistą, autorem piosenek oraz dziennikarzem radiowym oraz DJ'em. Zmarł po długiej chorobie w wieku 76 lat.

Chuck E. Weiss był wokalista, autorem tekstów, współpracował z Tomem Waitsem. Stał się kultową postacią sceny muzycznej w Los Angeles. Był dziennikarzem radiowym oraz DJ-em. W latach 80. nagrał debiutancki album "The Other Side of Town".

Chuck E. Weiss nie żyje. Wokalista miał 76 lat

Weiss zmarł w Los Angeles 19 lipca w wieku 76 lat. O jego śmierci poinformował 50-letni przyjaciel muzyka - Chuck Morris. Podobno przyczyną śmierci artysty był rak, z którym walczył od lat.

Ckuck E. Weiss dorastał w Kolorado, gdzie jego rodzice prowadzili sklep z płytami. Zarazili go pasją do muzyki, spędzał czas w lokalnym barze bluesowym, gdzie poznał Lightnin' Hopkinsa. Wokalista był pod wrażeniem jego gry na perkusji, dlatego zabrał go w trasę koncertową. Weiss miał okazję zagrać z Muddym Watersem, Dr. Johnem i innymi gwiazdami.

Chuck E. Weiss nie żyje. Kim był artysta?

Artysta jest współautorem między innymi utworu "Spare Parts (A Nocturnal Emission)" Toma Waitsa, który pojawił się na albumie "Nighthawks at the Diner" z 1975 roku.

Wiess zyskał ogromną popularność dzięki Rickiemu Lee Jonesowi. Stał się bohaterem hitu "Chuck E.'s in Love".

W 1981 roku wydał pierwszy solowy album " The Other Side of Town", a w 1995 roku współpracował z zespołem P złożonym między innymi z aktora Johnny'ego Deppa, Gibby'ego Haynesa. Ostatnia płyta Weissa trafiła do sprzedaży w 2014 roku.