Zamknij

Taylor Swift i Zayn zdobędą Oscara za przebój z filmu „Ciemniejsza strona Greya”?

Redakcja
11.09.2017 14:03
Taylor Swift i Zayn zdobędą Oscara za przebój z filmu „Ciemniejsza strona Greya”?
fot. Youtube / VEVO / Taylor Swift & ZAYN

Filmy o erotycznych przygodach Christina Greya spotykają się z bardzo skrajnymi recenzjami. Co innego, jeśli chodzi o ścieżki dźwiękowe, które cieszą się dużą popularnością. Pojawili się na nich już m.in. Sia, The Weeknd, Beyoncé, Ellie Goulding oraz Taylor Swift z Zaynem. Być może to właśnie przebój tej ostatniej pary powalczy w marcu 2018 roku o prestiżowego Oscara.

Amerykańska wytwórnia filmowa Universal Pictures, która odpowiada za filmy o przygodach Greya, planuje wesprzeć hit „I Don’t Wanna Live Forever” w walce o Oscara i rozpocząć kampanię promującą słynny utwór Taylor Swift i Zayna. Ma ona pomóc przebojowi uzyskać nominację, a być może nawet zdobyć prestiżową statuetkę w kategorii „najlepsza piosenka oryginalna”, w której triumfowali już m.in. Adele, Sam Smith czy Eminem.

Kawałek miał swoją premierę w grudniu 2016 roku i pojawił się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Ciemniejsza strona Greya”. Piosenka znalazła się w czołówkach list przebojów na całym świecie, a oficjalny teledysk obejrzano w serwisie YouTube ponad 380 milionów razy.

Zagłosuj

Czy przebój "I Don't Wanna Live Forever" zasługuje na Oscara?

Liczba głosów:

Muzyka z „Pięćdziesięciu Twarzy Greya” nominowana do prestiżowych nagród

Utwory z pierwszej części filmu zostały niejednokrotnie docenione przez krytyków. Wielki przebój „Love Me Like You Do” Ellie Goulding był nominowany do Złotego Globu oraz prestiżowej nagrody Grammy. Piosence „Earned It” autorstwa The Weeknd udało się zgarnąć nominację do Oscara i zwyciężyć w kategorii „najlepsze wykonanie R&B” podczas 58. rozdania nagród Grammy w 2016 roku.

RadioZET.pl/hollywoodreporter.com/PK