Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cirque du Soleil wraca do Polski. Po raz pierwszy ze spektaklami OVO

20.10.2017 15:06

W kwietniu 2018 roku Cirque du Soleil powróci do polskich aren z przedstawieniem OVO. Sześć wyjątkowych spektakli zostanie pokazanych w Krakowie i Trójmieście. Radio ZET jest patronem medialnym wydarzenia.

Cirque du Soleil wraca do Polski. Po raz pierwszy ze spektaklami OVO fot. mat. prasowe

Światowa premiera OVO odbyła się w Montrealu w 2009 roku i od tamtej pory przedstawienie zdołało oczarować ponad 5 milionów ludzi na całym świecie. Teraz przyszła pora, aby widzowie z Europy mogli zobaczyć wyjątkowe spektakle Cirque du Soleil w swoim mieście.

Cirque du Soleil OVO: terminy

Przedstawienia będą gościć w Polsce już w kwietniu 2018 roku – w krakowskiej Tauron Arenie oraz w trójmiejskiej Ergo Arenie. Łącznie odbędzie się po 6 spektakli w każdym mieście. Organizatorem jest firma Alter Art, a patronem medialnym Radio ZET.

Kraków (Tauron Kraków Arena)

13.04 – godz. 19:30; 14.04 – godz. 13:00, 16:30, 20:00; 15.04 – godz. 13:00, 16:30;

Gdańsk/Sopot (Ergo Arena)

19.04 – godz. 19:30; 20.04 – godz. 19:30; 21.04 – godz. 15:30, 19:00; 22.04 – godz. 13:00, 16:30

OVO1 fot. mat. prasowe

Cirque du Soleil OVO: bilety

Wejściówki są dostępne na stronie www.alterartshow.pl. Organizatorzy wprowadzili tzw. ceny dynamiczne, które zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów. Warto więc kupić wejściówki jak najszybciej – klienci im wcześniej kupują bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskują. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa.

Kategorie i ceny biletów:

  • PLATYNOWA od 310 PLN
  • ZŁOTA od 250 PLN
  • SREBRNA od 190 PLN
  • BRĄZOWA od 140 PLN

Organizatorzy wprowadzili 20% zniżkę dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Czym jest OVO?

OVO to w języku portugalskim "jajo", a w przedstawieniu jest to intensywne spotkanie z wielokolorowym, tętniącym życiem ekosystemem, w którym owady pracują, jedzą, pełzają, fruwają, bawią się, walczą ze sobą oraz szukają miłości w nieustającym zgiełku energii i ruchu. Nagle w środku tego wszystkiego pojawia się tajemnicze jajo, które wzbudza respekt w insektach. Ciekawi je ten ikoniczny przedmiot, który stanowi zagadkę cyklów ich życia. I jak to w życiu bywa, wystarczy tylko jedno spojrzenie niezgrabnego, dziwacznego owada, który dołącza do tętniącej życiem społeczności i wspaniałej biedronki, by rozkwitła między nimi miłość od pierwszego wejrzenia.

Obsada OVO składa się z 50 artystów z 14 krajów, którzy specjalizują się w wielu odmianach akrobatyki. Jednym z najbardziej znanych momentów OVO jest olśniewający powietrzny wyczyn „Rosyjska Kolebka”, w którym grupa skarabeuszy szybuje z dwóch końców sceny do samego środka, a oddziela ich za każdym razem dystans 6 metrów!

Do drużyny kreatywnej, tworzącej świat OVO, należą: dyrektorzy artystyczni Guy Laliberté i Gilles Ste-Croix; scenarzystka, reżyser oraz choreografka Deborah Colker (pierwsza kobieta w roli reżysera w Cirque du Soleil); dyrektor kreatywna Chantal Tremblay; scenograf i twórca rekwizytów Gringo Cardia; projektantka kostiumów Liz Vandal; kompozytorka i dyrektor muzyczny Berna Ceppas; inżynier oświetlenia Éric Champoux; inżynier dźwięku Jonathan Deans i po raz pierwszy w historii  Cirque du Soleil: inżynier sprzętu i montażu Fred Gérard; projektant wyczynów akrobatycznych Philippe Aubertin oraz makijażystka Julie Bégin.

OVO2 fot. mat. prasowe

Radio ZET.pl/mat. prasowe/PK

Oceń