Zamknij

Cirque du Soleil wraca do Polski. Po raz pierwszy ze spektaklami OVO

Redakcja
20.10.2017 15:06
Cirque du Soleil wraca do Polski. Po raz pierwszy ze spektaklami OVO
fot. mat. prasowe

W kwietniu 2018 roku Cirque du Soleil powróci do polskich aren z przedstawieniem OVO. Sześć wyjątkowych spektakli zostanie pokazanych w Krakowie i Trójmieście. Radio ZET jest patronem medialnym wydarzenia.

Światowa premiera OVO odbyła się w Montrealu w 2009 roku i od tamtej pory przedstawienie zdołało oczarować ponad 5 milionów ludzi na całym świecie. Teraz przyszła pora, aby widzowie z Europy mogli zobaczyć wyjątkowe spektakle Cirque du Soleil w swoim mieście.

Cirque du Soleil OVO: terminy

Przedstawienia będą gościć w Polsce już w kwietniu 2018 roku – w krakowskiej Tauron Arenie oraz w trójmiejskiej Ergo Arenie. Łącznie odbędzie się po 6 spektakli w każdym mieście. Organizatorem jest firma Alter Art, a patronem medialnym Radio ZET.

Kraków (Tauron Kraków Arena)

13.04 – godz. 19:30; 14.04 – godz. 13:00, 16:30, 20:00; 15.04 – godz. 13:00, 16:30;

Gdańsk/Sopot (Ergo Arena)

19.04 – godz. 19:30; 20.04 – godz. 19:30; 21.04 – godz. 15:30, 19:00; 22.04 – godz. 13:00, 16:30

OVO1
fot. mat. prasowe

Cirque du Soleil OVO: bilety

Wejściówki są dostępne na stronie www.alterartshow.pl. Organizatorzy wprowadzili tzw. ceny dynamiczne, które zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów. Warto więc kupić wejściówki jak najszybciej – klienci im wcześniej kupują bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskują. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa.

Kategorie i ceny biletów:

  • PLATYNOWA od 310 PLN
  • ZŁOTA od 250 PLN
  • SREBRNA od 190 PLN
  • BRĄZOWA od 140 PLN

Organizatorzy wprowadzili 20% zniżkę dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Czym jest OVO?

OVO to w języku portugalskim "jajo", a w przedstawieniu jest to intensywne spotkanie z wielokolorowym, tętniącym życiem ekosystemem, w którym owady pracują, jedzą, pełzają, fruwają, bawią się, walczą ze sobą oraz szukają miłości w nieustającym zgiełku energii i ruchu. Nagle w środku tego wszystkiego pojawia się tajemnicze jajo, które wzbudza respekt w insektach. Ciekawi je ten ikoniczny przedmiot, który stanowi zagadkę cyklów ich życia. I jak to w życiu bywa, wystarczy tylko jedno spojrzenie niezgrabnego, dziwacznego owada, który dołącza do tętniącej życiem społeczności i wspaniałej biedronki, by rozkwitła między nimi miłość od pierwszego wejrzenia.

Obsada OVO składa się z 50 artystów z 14 krajów, którzy specjalizują się w wielu odmianach akrobatyki. Jednym z najbardziej znanych momentów OVO jest olśniewający powietrzny wyczyn „Rosyjska Kolebka”, w którym grupa skarabeuszy szybuje z dwóch końców sceny do samego środka, a oddziela ich za każdym razem dystans 6 metrów!

Do drużyny kreatywnej, tworzącej świat OVO, należą: dyrektorzy artystyczni Guy Laliberté i Gilles Ste-Croix; scenarzystka, reżyser oraz choreografka Deborah Colker (pierwsza kobieta w roli reżysera w Cirque du Soleil); dyrektor kreatywna Chantal Tremblay; scenograf i twórca rekwizytów Gringo Cardia; projektantka kostiumów Liz Vandal; kompozytorka i dyrektor muzyczny Berna Ceppas; inżynier oświetlenia Éric Champoux; inżynier dźwięku Jonathan Deans i po raz pierwszy w historii  Cirque du Soleil: inżynier sprzętu i montażu Fred Gérard; projektant wyczynów akrobatycznych Philippe Aubertin oraz makijażystka Julie Bégin.

OVO2
fot. mat. prasowe

Radio ZET.pl/mat. prasowe/PK