Zamknij

Co Organek myśli o Pawle Kukizie? Muzyk wykrzyczał to ze sceny

16.08.2021 09:37
Organek
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Tomasz Organek był jedną z gwiazd Olsztyn Green Festivalu 2021. Podczas koncertu muzyk wykrzyczał publiczności, co myśli na temat Pawła Kukiza.

Tomasz Organek to kolejny muzyk, który jednoznacznie skomentował zachowanie Pawła Kukiza w Sejmie. Koledzy po fachu byłego wokalisty Piersi nie zostawiają na nim suchej nitki.

Organek o Pawle Kukizie. Wykrzyczał swoje zdanie ze sceny

Kukiz i jego partyjni koledzy zmienili swoje głosy podczas reasumpcji głosowania w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji nazwanej "lex TVN". Dzięki ich głosom pomysł PiS został przegłosowany. Posłowie tłumaczą się, że podczas pierwszego głosowania nie zrozumieli, czego dotyczy, jednak komentujący sprawę nie wierzą w te tłumaczenia.

Po zajściu w Sejmie sieć zalała fala krytyki wobec Pawła Kukiza. Poseł od początku swojej działalności w Sejmie obiecywał, że nie będzie sympatyzował z władzą. Wcześniej deklarował za to, że nigdy nie zostanie politykiem.

Tomasz Organek o Kukizie na Olsztyn Green Festival 2021

Na znak sprzeciwu wobec zachowania byłego kolegi, Jan Borysewicz symbolicznie wykreślił nazwisko Kukiza z okładki ich wspólnej płyty. Janusz Panasewicz oświadczył, że wstydzi się każdego uścisku dłoni z liderem Kukiz'15. Z kolei grupa Piersi całkowicie odcięła się od byłego członka zespołu i poprosiła, aby media przestały łączyć nazwę formacji z działalnością posła.

Swoje stanowisko zajął w sprawie także Tomasz Organek. Muzyk pojawił się na scenie podczas Olsztyn Green Festival 2021. Artysta wykonał dla publiczności między innymi utwór "Niemiłość".

W piosence słyszymy ważne wersy "są gesty i słowa, nieważna rozmowa, wszystko można kupić i mieć...". W tym momencie Organek dodał puentę tekstu, której nie znajdziemy w oryginale. "Nawet Kukiza" - zakończył zdanie muzyk podczas imprezy, jasno dając do zrozumienia, że jak wielu komentujących, jest zdania, że posłowie Kukiz'15 dali się przekupić.

RadioZET.pl/Onet