Zamknij

"Co mi Panie dasz" Bajmu w nowej wersji. Zaśpiewały ją najpopularniejsze polskie gwiazdy [WIDEO]

Piotr Krajewski
30.04.2020 10:09
Co mi Panie dasz Bajmu nowa wersja hitem internetu śpiewają Cleo Ewa Farna
fot. Youtube screen

„Co mi Panie dasz” to jeden z największych hitów zespołu Bajm. Adam Sztaba postanowił stworzyć jego nową wersję wraz z orkiestrą i najpopularniejszymi polskimi artystami, którzy wykonali kultowy przebój ze swoich domów. W nowej wersji „Co mi Panie dasz” pojawiają się m.in. Ewa Farna, Andrzej Piaseczny, Cleo, Natalia Nykiel, Piotr Cugowski czy Igor Herbut.

Co mi Panie Dasz: nowa wersja hitu Bajmu. Adam Sztaba i najpopularniejsze polskie gwiazdy

„Co mi Panie dasz” Bajmu to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich piosenek lat osiemdziesiątych. Utwór ma już niemal 40 lat, ale nie przestaje zachwycać kolejnych pokoleń słuchaczy.

Adam Sztaba postanowił w trakcie pandemii koronawirusa stworzyć nową wersję „Co mi Panie dasz”. Do swojego projektu zaprosił profesjonalną orkiestrę i najsłynniejsze polskie gwiazdy muzyki, które wykonali piosenkę ze swoich domów. Przebój Bajmu wykonali: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Ania Karwan, Natalia Nykiel, Kasia Wilk, Kasia Moś, Olga Szomańska, Dorota Miśkiewicz, Cleo, Patrycja Markowska, Kuba Badach, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Andrzej Piaseczny, Sebastian Karpiel i Damian Ukeje.

Mógłbym przytoczyć długą opowieść o tym, jak to się rodziło: od pomysłu mej Żony, poprzez znalezienie nawiązującego do dziś utworu, wybór aranżu zarówno dla skrzypków, oboistów jak i rockowych gitarzystów, aż po nerwowe złapanie się za głowę z racji ogromnej skali zjawiska przemieszane z dziecięcą radością odkrywania czegoś nowego. Ale puenta jest taka oto, że w 6 dni zrodziła się najbardziej szczera orkiestra pod słońcem złożona z ludzi zewsząd —  młodszych, starszych, grających profesjonalnie i amatorsko, muzykujących codziennie i raz na kilka lat, którzy stają w jednym szeregu z cenionymi Gwiazdami. Muzyka jest jedna — napisał muzyk i kompozytor.

Dziękuję wybitnym twórcom: Leszkowi Kamińskiemu za miks dźwięku i Jackowi Kościuszko za montaż video, wszystkim Gwiazdom za użyczenie swych wyjątkowych talentów, Żonie za pomysły i za to, że jest, Beacie Kozidrak za ponadczasowy utwór, oraz wszystkim 732 instrumentalistom za poświęcony czas, rzetelność i uśmiechy po nagraniu — dodał Adam Sztaba.

RadioZET.pl/PK