Zamknij

Coldplay wrócił z nową muzyką. Piosenki „Orphans” i „Arabesque” już w sieci

Piotr Krajewski
25.10.2019 13:45
Coldplay Orphans Arabesque nowe piosenki z nowej płyty Everyday Life
fot. Youtube

Coldplay powrócił do świata muzyki. Zespół opublikował dwa zupełnie nowe utwory „Orphans” i „Arabesque”, które zapowiada najnowszą płytę zatytułowaną „Everyday Life”. Słuchacze Radia ZET usłyszą premierowo nową piosenkę „Orphans” Coldplay w piątkowym „ZET na Punkcie Muzyki”.

Coldplay: „Orphans” i „Arabesque”. Nowe piosenki z albumu „Everyday Life”

Coldplay wydali dwie nowe piosenki „Orphans” i „Arabesque”. To pierwsze utwory, które zapowiadają nowy album „Everyday Life”.

Ósma płyta brytyjskiego zespołu ukaże się 22 listopada i będzie składać się z dwóch części zatytułowanych „Sunrise” i „Sunset”. Na krążku znajdzie się łącznie szesnaście utworów.

Premierze nowego albumu Coldplay towarzyszy intrygująca kampania promocyjna. W wielu miastach na świecie pojawiły się billboardy z czarno-białym zdjęciem prezentujących członków zespołu wystylizowanych na 1919 rok. Na fotografii znalazł się także napis „22 listopada 1919 roku”, który może nawiązywać daty premiery nowej płyty Coldplay. W mediach społecznościowych pojawiła się także krótki zwiastun muzyczny. 

Tracklista nowej płyty Coldplay „Everyday Life”:

Sunrise

1. Sunrise

2. Church

3. Trouble In Town

4. BrokEn

5. Daddy

6. WOTW / POTP

7. Arabesque

8. When I Need A Friend

Sunset

1. Guns

2. Orphans

3. Èkó

4. Cry Cry Cry

5. Old Friends

6. بنی آدم

7. Champion Of The World

8. Everyday Life

Największe hity Coldplay

Zespół Coldplay z Chrisem Martinem na czele powstał już ponad 20 lat temu. Wszystkie ich krążki pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach, a ostatni album „A Head Full of Dreams” ukazał się w 2015 roku i rozszedł się w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Do największych hitów Coldplay należą m.in. piosenki „Fix You”, „Paradise”, „The Scientist”, „Viva la Vida”, „Yellow”, „Clocks” czy „A Sky Full of Stars”

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK