Zamknij

Coldplay oddali hołd Chesterowi z Linkin Park. Zaśpiewali wielki przebój zespołu [WIDEO]

Redakcja
02.08.2017 10:05
Coldplay oddali hołd Chesterowi z Linkin Park. Zaśpiewali wielki przebój zespołu [WIDEO]
fot. ons.pl, EastNews / Krzysztof Kaniewski / REPORTER

Brytyjski zespół nie pozostał obojętny na śmierć Chestera Benningtona. Grupa z Chrisem Martinem na czele postanowiła upamiętnić artystę podczas koncertu w amerykańskim East Rutherford. W wielkiej arenie rozbrzmiał utwór „Crawling” z debiutanckiej płyty Linkin Park.

Zespół Coldplay koncertuje obecnie w ramach trasy „A Head Full of Dreams Tour”, która w czerwcu tego roku dotarła również do Warszawy. Grupa rozpoczęła właśnie występy na terenie Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także

1 sierpnia odbył się inaugurujący koncert w East Rutherford w stanie New Jersey. Brytyjczycy postanowili upamiętnić Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo kilkanaście dni temu. Tuż po akustycznych "In My Place" i "Don't Panic" Chris Martin zaprezentował wielotysięcznej publiczności fortepianową wersję singla „Crawling”. Utwór pochodzi z legendarnego już albumu Linkin Park „Hybrid Theory” z 2000 roku.

Polski fan żegna Chestera z Linkin Park

Samobójstwo lidera Linkin Park wstrząsnęło całym światem. Fani Benningtona nadal nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Wielu z nich upamiętnia artystę wzruszającymi wpisami, zdjęciami i filmikami. Wyjątkowe wideo przygotował także polski producent muzyczny Paweł Zwierzchowski, dla którego Chester był wielkim idolem. Teledysk podbija internet.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/pitchfork/PK