Zamknij

Coldplay udostępnił nowy singiel "Higher Power". Premiera w Radiu ZET

07.05.2021 11:26
Coldplay
fot. Polly Thomas/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Coldplay opublikował swój nowy singiel "Higher Power" w Dzień Kosmosu. Premiera piosenki już w piątek po godzinie 10:00 na antenie Radia ZET.

Coldplay po tajemniczych zapowiedziach nowej muzyki, oficjalnie powrócił z singlem "Higher Power". Artyści opublikowali kompozycję w Dzień Kosmosu, co nie jest przypadkiem.

Coldplay prezentuje nowy singiel "Higher Power"

W zeszłym tygodniu grupa Coldplay podsycała ciekawość swoich fanów. Po ciekawej formie promocji za pośrednictwem bilboardów w różnych częściach świata, muzycy zdradzili, jak powstawał utwór.

Ujawnili również, że za produkcję numeru odpowiada Max Martin.

"To utwór, którego melodia powstała na małym keyboardzie i zlewie w łazience na początku 2020 roku. Został wyprodukowany przez Maxa Martina, który jest prawdziwym cudem wszechświata" - pisze o kompozycji zespół.

W klipie promującym utwór widzimy zespół, który gra przed kontenerami transportowymi. Obok muzyków tańczą hologramy istot, które mogą symbolizować obcych. Za reżyserię klipu odpowiada Paul Dugdale.

Klip możecie zobaczyć poniżej:

"Higher Power" na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Premiera "Higher Power" miała miejsce podczas specjalnego połączenia z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Utwór odtworzył francuski astronauta Thomas Pesquet, który przebywa na pokładzie MSK.

Fani Coldplay już wkrótce doczekają się premierowego wykonania piosenki na żywo. Chris Martin i reszta zespołu pojawi się w najbliższy weekend w programie "American Idol", gdzie wykona nowy utwór.

RadioZET.pl/NME