Zamknij

Coldplay wydał nowy album. To będzie jedna z ich ostatnich płyt? Słowa Chrisa Martina szokują!

15.10.2021 12:23
Coldplay
fot. Notimex/The Grosby Group/EAST NEWS

Coldplay zaprezentował nową płytę "Music of the Spheres", na której znalazły się m.in. utwory z Seleną Gomez i BTS. W jednym z najnowszych wywiadów Chris Martin zaskoczył swoich fanów, informując, że zespół planuje nagrać jeszcze tylko trzy albumy.

Coldplay powrócił z nową płytą. 15 października ukazał się album "Music of the Spheres", dziewiąty krążek w dorobku brytyjskiego zespołu.

Okazuje się, że może to być jedna z ostatnich płyt w karierze Coldplay. Tak przynajmniej stwierdził Chris Martin w najnowszym wywiadzie. Czy zespół planuje zakończyć działalność?

Zobacz także

Coldplay wydał nową płytę "Music of the Spheres"

"Music of the Spheres" to tytuł najnowszej płyty Coldplay. Przy tworzeniu albumu zespół zaprosił po raz pierwszy do współpracy cenionego producenta Maxa Martina, który jest odpowiedzialny za mnóstwo wielkich przebojów, m.in. Taylor Swift, The Weeknda, Britney Spears, Katy Perry czy Maroon 5.

Pierwszym singlem promującym nowy album Coldplay był utwór "Higher Power". Na albumie nie zabrakło gości. W przeboju "My Universe" pojawia się zespół BTS, a "Let Somebody Go" to emocjonalny duet z Seleną Gomez. "Human Heart" powstał we współpracy z We Are King i Jacobem Collierem.

Nową płytę Coldplay promować będzie światowa trasa koncertowa, która zostanie zorganizowana w wyjątkowy sposób. Koncerty będą stuprocentowo zasilane z energii odnawialnej, a każdy sprzedany bilet pomoże w zasadzeniu jednego drzewa. Trasa zawita również do Polski.

Zobacz także

Coldplay wyda jeszcze tylko trzy płyty? Szokujące słowa Chrisa Martina

Chris Martin w niedawnej rozmowie z Andym Bushem ujawnił zaskakujące plany zespołu na przyszłość. Okazuje się, że muzycy chcą nagrać jeszcze jedynie trzy albumy.

Jeszcze kilka albumów i skończymy nagrywać płyty. To nie żart. To prawda. Myślę, że po dwunastym krążku nastąpi koniec naszego katalogu – zdradził Martin.

Czy to oznacza koniec Coldplay? Niekoniecznie. Lider zapewnił, że grupa nie planuje porzucić grania i wspólnych występów. Zespół chce grać koncerty.

Wydaje mi się, że zawsze będziemy chcieli grać razem na żywo. Byłoby super, gdybyśmy nadal mogli koncertować będąc po siedemdziesiątce, tak jak robią to The Rolling Stones. Byłoby wspaniale, jeśli ktoś chciałby wtedy przyjść na nasze koncerty – stwierdził Chris Martin.

RadioZET.pl/dailymail.co.uk