Coldplay wydał nowy utwór. Zespół chce pomóc uchodźcom! [WIDEO]

10.07.2017 14:46

Brytyjski zespół podzielił się z fanami zupełnie nowym utworem. „A L I E N S” pochodzi z najnowszej EP-ki, która zadebiutuje w sklepach cyfrowych już w piątek, 14 lipca. Dochód ze sprzedaży piosenki trafi do uchodźców.

Coldplay wydał nowy utwór. Zespół chce pomóc uchodźcom! [WIDEO] fot. ons.pl

Grupa Coldplay postanowiła włączyć się w pomoc uchodźcom próbującym dostać się do Europy przez Morze Śródmieście.

W sieci zadebiutował nowy utwór „A L I E N S”. Brytyjska formacja zdecydowała, że dochód ze sprzedaży piosenki zostanie przekazany fundacji Migrant Offshore Aid Station – organizacji zajmującej się pomocą tym, którzy chcą dopłynąć na Stary Kontynent, by odmienić swoje życie.

Współautorem kompozycji jest słynny Brian Eno - eksmuzyk Roxy Music, ceniony artysta solowy oraz producent, który pracował m.in. z U2. "A L I E N S" tworzył także Markus Dravs, znany ze współpracy z chociażby Florence and the Machine, Arcade Fire, Kings of Leon czy Mumford & Sons.

Coldplay: Kariera pełna sukcesów

Grupa z Chrisem Martinem na czele powstała już ponad 20 lat temu. Wszystkie ich krążki pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach. Do najsłynniejszych piosenek Coldplay należą m.in. "Yellow", "Fix You", "Viva la Vida" i "Paradise".

W piątek, 14 lipca, zespół wyda swoją już trzynastą EP-kę. Płyta zatytułowana „Kaleidoscope” będzie dostępna początkowo tylko w formie cyfrowej. Od 4 sierpnia wydawnictwo będzie można nabyć także w wersji fizycznej. Znajdziemy na nim pięć utworów, w tym hit "Something Just Like This" nagrany wspólnie z The Chainsmokers. Na przebój ten możecie głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

5 mniej znanych piosenek Coldplay, których trzeba posłuchać

Brytyjski zespół ma swoim repertuarze sporo muzycznych perełek. Dziś chcemy Wam je zaprezentować. Oto pięć utworów Coldplay, które mimo że są mniej popularne, to naprawdę warto je znać.

QUIZ: Jak dobrze znasz polskie zespoły muzyczne?

QUIZ: Jak dobrze znasz polskie zespoły muzyczne? fot. ons.pl, wikimedia.org

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi