Zamknij

Coldplay wydali koncertowy album z trasy „A Head Full Of Dreams Tour”

Redakcja
10.12.2018 09:00
Coldplay
fot. mat.prasowe

Coldplay prezentują koncertowy album zarejestrowany podczas dwóch koncertów z trasy "A Head Full Of Dreams Tour". Nowe wydawnictwo live będzie do wygrania na antenie Radia ZET!

8 listopada 2017 roku w ramach trasy "A Head Full Of Dreams Tour" Coldplay wystąpili w brazylijskim São Paulo, natomiast w stolicy Argentyny Anglicy zagrali 15 listopada i był to ostatni koncert z tournée. Zespół zagrał wówczas 24 piosenki, które znajdują się na albumie. Wydawnictwo jest dostępne w wielu formatach: 2CD (z koncertu w Buenos Aires), 2CD / 2DVD (rozbudowane o  DVD z koncertu w São Paulo oraz film dokumentalny "A Head Full Of Dreams") oraz BOX, który zawiera 3 złote winyle oraz 2 DVD (nazwany też jako "The Butterfly Package"). Oprawa graficzna zestawów koncertowych jest dziełem urodzonej na Islandii artystki Kristjany S Williams.

Coldplay
fot. mat.prasowe

Koncertowy album jest rozbudowany o DVD z filmem dokumentalnym "A Head Full Of Dreams" w reżyserii Mata Whitecrossa, uwieczniający barwną, 20-letnią karierę Coldplay. Reżyser zna muzyków Coldplay od dawna. Poznał ich na studiach, zanim jeszcze wspólnie grali w zespole. A potem dokumentował na kamerze niemal wszystkie ich przedsięwzięcia. Whitecross jest też reżyserem kilku teledysków Coldplay, chociażby Paradise, A Sky Full Of Stars, Adventure Of A Lifetime.

Dokument "A Head Full Of Dreams" to dokładny wgląd w to, co działo się w życiu członków zespołu Coldplay przez dwie dekady. Jest ciekawym portretem zarówno zespołu, jak i tworzących go muzyków, którymi niezmiennie są: Guy Berryman (gitara basowa, chórki, klawisze, perkusjonalia), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna). Zobaczymy ich zarówno zaczynających przygodę z muzyką w pubach w londyńskim Camden, jak i wypełniających po brzegi największe stadiony świata.

Tracklista "Live In Buenos Aires":

1. A Head Full Of Dreams

2. Yellow

3. Every Teardrop Is A Waterfall

4. The Scientist

5. God Put A Smile Upon Your Face

6. Paradise

7. Always In My Head

8. Magic

9. Everglow 

10. Clocks

11. Midnight

12. Charlie Brown

13. Hymn For The Weekend

14. Fix You

15. Viva La Vida

16. Adventure Of A Lifetime

17. De Musica Ligera

18. Colour Spectrum

19. In My Place

20. Amor Argentina

21. Something Just Like This

22. A Sky Full Of Stars

23. Up&Up

24. End Credits

RadioZET.pl/mat.prasowe