Zamknij

Colours of Ostrava 2019 coraz bliżej. Kto wystąpi na festiwalu w Czechach?

Piotr Krajewski
19.04.2019 16:54
Colours of Ostrava 2019 kto wystąpi na festiwalu LINE-UP ARTYŚCI
fot. mat. prasowe

Colours of Ostrava 2019 zbliża się wielkimi krokami. Jeden z najpopularniejszych europejskich festiwali odbędzie się w tym roku w dniach 17-20 lipca w czeskiej Ostrawie. Na imprezie wystąpią największe muzyczne gwiazdy. Sprawdźcie line-up Colours of Ostrava 2019.

Colours of Ostrava 2019: kto wystąpi na festiwalu? [LINE-UP, ARTYŚCI]

Organizatorzy czeskiego Colours of Ostrava od kilku miesięcy konsekwentnie odsłaniali najważniejsze karty w line-upie festiwalu. W efekcie znamy już czołówkę osiemnastej edycji festiwalu. Oprócz ogłoszonych jeszcze w ubiegłym roku The Cure, Florence + The Machine i Rag’n’Bone’a, w Ostrawie wystąpią również m.in. Years & Years, Rosalia, MØ, ZAZ, Ólafur Arnalds, John Butler Trio, Mariza, Xavier Rudd, Tom Walker i Lewis Capaldi.

Colours of Ostrava to jeden z największych czeskich festiwali muzycznych odbywający się corocznie od 2002 roku w Ostrawie na terenie postindustrialnego kompleksu hutniczego Dolni Oblast Vitkowice zlokalizowanego w sercu miasta. Festiwal corocznie gromadzi zarówno artystów, jak i uczestników z całego świata. Na wakacyjne święto muzyki w Ostrawie trwające cztery dni składają się przede wszystkim koncerty małe i duże, ale nie tylko. W sumie cztery lipcowe dni to ponad 130 artystów występujących na 20 scenach, a oprócz tego 350 (nie tylko) muzycznych atrakcji.

Jednocześnie festiwalowy klimat nie jest ograniczony gatunkowo, a muzyka, która króluje wśród postindustrialnego otoczenia, to zarówno rock, jak i pop, electro i ambient, folk, jazz, country, world music, a także muzyka klasyczna. Podczas Colours of Ostrava usłyszymy koncerty największych gwiazd światowej muzyki, ale oprócz tego proponujemy także mniej znanych, dopiero zaczynających karierę, ale równie ciekawych artystów.

Colours of Ostrava
fot. mat. prasowe

Czas pomiędzy koncertami uprzyjemniają atrakcje dodatkowe, których zarówno w Ostrawie, jak i na terenie Dolnych Witkowic nie brakuje. Przedstawienia teatralne, cyrkowe show, wystawy artystyczne, panele dyskusyjne, zabawy dla dzieci, festiwalowy park rozrywek, a także atrakcje dawnej huty Witkowice i miasta Ostrawy - to tylko niektóre z propozycji spędzania czasu podczas festiwalu.

Tegoroczna edycja będzie osiemnastą w historii festiwalu. Czterodniowa impreza odbędzie się między 17 a 20 lipca (środa-sobota) na terenie Dolnych Witkowic w czeskiej Ostrawie. Bilety na Colours of Ostrava 2019 można kupić na oficjalnej stronie festiwalu.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK