Zamknij

Conchita Wurst śpiewa legendarne „Purple Rain”. Udany cover? [WIDEO]

Redakcja
12.10.2017 11:12
Conchita Wurst śpiewa legendarne „Purple Rain”. Udany cover? [WIDEO]
fot. Youtube (Conchita)

O żadnym innym eurowizyjnym występie nie mówiono tyle w ostatnich latach, co o prezentacji Conchity Wurst. Kontrowersyjna postać drag queen przyniosła wielkie zwycięstwo Austrii. Niedawno Conchita wystąpiła na jednym z austriackich festiwali, gdzie zaprezentowała cover słynnego przeboju Prince’a.

„Purple Rain” to bez wątpienia jeden z najchętniej coverowanych kawałków muzyki popularnej. Piosenka, która powstała w 1984 roku, znalazła się m.in. w zestawieniu „500 najlepszych utworów w historii” prestiżowego magazynu Rolling Stone.

Wielki klasyk wzięła na warsztat ostatnio Conchita Wurst. Kontrowersyjna zwyciężczyni Eurowizji, w którą wciela się austriacki piosenkarz Thomas Neuwirth, zaśpiewała hit Prince’a podczas imprezy w austriackim Wachau.

Sukces na Eurowizji i mnóstwo kontrowersji

Zwycięstwo Wurst to jeden z najbardziej kontrowersyjnych momentów w całej historii Konkursu Piosenki Eurowizji. Jej wizerunek sceniczny i występy były szeroko komentowane w mediach na całym świecie.

Utwór „Rise Like a Phoenix” przyniósł drugie zwycięstwo Austrii w konkursie. W 2014 roku Conchita pokonała z dużą przewagą holenderski duet The Common Linnets oraz szwedzką artystkę Sannę Nielsen. Polskę reprezentowali wówczas Donatan i Cleo, którzy zaśpiewali przebój „My Słowianie”. Zajęli ostatecznie 14. miejsce.

RadioZET.pl/PK