Zamknij
Conchita Wurst
7 Zobacz galerię
fot. Rolf Klatt/REX/EAST NEWS

Conchita Wurst, zwyciężczyni Eurowizji 2014, zmieniła się nie do poznania. Kontrowersyjna postać stworzona przez Thomasa Neuwirtha wygląda dziś zupełnie inaczej. Austriacki artysta zdecydował się porzucić dawny wizerunek. Po słynnej „kobiecie z brodą” nie ma już śladu.

Conchita Wurst zmieniła się nie do poznania. Wielka metamorfoza zwycięzcy Eurowizji

Conchita Wurst wygrała Eurowizję w 2014 roku. Zwycięski występ austriackiej drag queen, która przez wielu była nazywana także „kobietą z brodą”, wywołał ogromne poruszenie i był szeroko komentowany w mediach na całym świecie.

Od momentu zwycięstwa Conchity Wurst w Konkursie Piosenki Eurowizji minęło już jednak ponad 6 lat. Od jakiegoś czasu Thomas Neuwirth, austriacki artysta wcielający się w kontrowersyjną postać, konsekwentnie odchodzi od dawnego looku i chętnie eksperymentuje z wizerunkiem.

Dziś Conchita Wurst wygląda zupełnie inaczej. 31-letni wokalista zrezygnował z długich włosów, mocnego makijażu i wyszukanych kobiecych strojów. Ostatnio Neuwirth zdecydował się zaskoczyć fanów nowym kolorem włosów. Zwycięzca Eurowizji przefarbował się na… różowo. W galerii możecie zobaczyć najnowsze zdjęcia Conchity Wurst.

Conchita Wurst: kim jest Thomas Neuwirth?

Conchita Wurst wygrała Eurowizję 2014 z piosenką „Rise Like a Phoenix”, która brzmieniem nawiązywała do słynnych przebojów z filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Wielkie zwycięstwo w Kopenhadze pozwoliło Thomasowi Neuwirthowi rozwinąć karierę muzyczną i zdobyć popularność w całej Europie. Dzięki swojemu alter ego austriacki wokalista miał okazję występować poza Austrią i zaczął aktywnie działać na rzecz społeczeństwa LGBT, m.in. brał udział w spotkaniach z politykami w siedzibach Organizacji Narodów Zjednoczonych i Parlamentu Europejskiego.

Dziś Conchita Wurst ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Ostania płyta „Truth Over Magnitude” ukazała się pod koniec 2019 roku.

W 2020 roku zwycięzca Eurowizji 2014 pojawił się w hitowym filmie Netflixa Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga, w którym główne role zagrali Will Ferrell i Rachel McAdams.