Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niesamowity cover „Bohemian Rhapsody”. Artysta śpiewa niczym Freddie Mercury! [WIDEO]

12.12.2018 11:34

Freddie Mercury zasłynął z ogromnej charyzmy i niesamowitego głosu. Mistrzowski popis wokalu dał chociażby w kultowym utworze „Bohemian Rhapsody”. W sieci robi obecnie furorę cover tego wielkiego przeboju, który przygotował Marc Martel. Internauci są zachwyceni talentem artysty i twierdzą, że brzmi niczym Freddie Mercury.

Marc Martel Bohemian Rhapsody fot. Youtube (Marc Martel)

„Bohemian Rhapsody” to jedna z najsłynniejszych rockowych piosenek w historii. Co ciekawe, właśnie okazało się, że przebój Queen jest najczęściej odtwarzanym utworem, który został nagrany w XX wieku.

Piosenka nie należy do najłatwiejszych. Trzeba więc wykazać się niemałą odwagą, aby zaśpiewać „Bohemian Rhapsody”. Swój cover zdecydował się przygotować artysta Marc Martel. Jego wykonanie niemal natychmiast rozprzestrzeniło się po sieci i zachwyciło mnóstwo internautów. Wideo obejrzano ponad 20 milionów razy na Facebooku i 10 milionów razy w serwisie YouTube. Wiele osób twierdzi, że Marc Martel brzmi dokładnie jak Freddie Mercury.

Co ciekawe, fani Queen kojarzą już dobrze Marca Martela. Kilka lat temu kanadyjski wokalista wygrał wyjątkowy konkurs organizowany przez Rogera Taylora, perkusistę legendarnego zespołu. Artysta dołączył do grupy Queen Extravaganza, która koncertowała po całym świecie, śpiewając i oddając hołd najsłynniejszym przebojom brytyjskiej kapeli. W 2017 roku Martel dołączył do projektu Ultimate Queen Celebration, w którym jest głównym wokalistą.

Wokalny talent Marca Martela i niesamowite podobieństwo do Freddiego Mercury’ego sprawiły, że Kanadyjczyka zaangażowano nawet do bijącego obecnie rekordy popularności filmu „Bohemian Rhapsody”. W produkcji wykorzystano także jego partie wokalne.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń