Zamknij

„Imagine” Johna Lennona w wykonaniu uczniów ze Śląska. Sprzeciwiają się nienawiści [WIDEO]

Redakcja
24.01.2019 14:30
„Imagine” Johna Lennona w wykonaniu uczniów ze Śląska. Sprzeciwiają się nienawiści
fot. Youtube (Happy Choir Skłodowska)

„Imagine” Johna Lennona w wykonaniu uczniów z Dąbrowy Górniczej. Szkolny chór nagrał teledysk, który jest reakcją na ostatnie wydarzenia w Polsce i problem rosnącej nienawiści. Przy tworzeniu coveru „Imagine” uczniowie zainspirowali się wersją ze słynnego serialu „Glee”.

Uczniowie z Dąbrowy Górniczej, a dokładniej członkowie chóru Happy Choir, przygotowali własną wersję „Imagine” Johna Lennona, jednej z najsłynniejszych piosenek w historii muzyki. Jak piszą sami, nagrany przez nich teledysk to reakcja młodych ludzi na ostatnie wydarzenia w Polsce.

Jeżeli tak jak my, chcecie stworzyć lepszy świat bez nienawiści i agresji to posłuchajcie i wyślijcie w świat. Bo wiemy, że jest nas więcej — napisali uczniowie na YouTube.

Ich cover „Imagine” Johna Lennona jest inspirowany wersją utworu z „Glee”, słynnego amerykańskiego serialu o uczniach pewnego liceum, którzy są częścią szkolnego chóru.

Przypomnijmy, że na problem rosnącej nienawiści w Polsce zareagowała także m.in. Doda. Wokalistka zaapelowała w internecie do chętnych artystów o wspólną organizację specjalnego koncertu przeciw fali nienawiści i przemocy w Polsce. To już pewne, że wydarzenie odbędzie się pod nazwą „Artyści przeciw nienawiści”.

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK