Zamknij

Czesław Niemen z kolejnym muralem. Twarz muzyka ozdobiła budynek na Woli [ZDJĘCIA]

01.10.2021 15:40
Czesław Niemen
fot. Marianna OSKO/East News

Wizerunek Czesława Niemena pojawił się na kolejnym budynku w Warszawie. Mural z legendarnym polskim muzykiem zostanie odsłonięty na Woli.

Czesław Niemen to jednen z najważniejszych twórców w historii polskiej muzyki. Artysta zmarł w 2004 roku z powodu nowotworu układu chłonnego. Do dziś jego piosenki są coverowane przez czołowych polskich artystów, a kolejne pokolenia fanów doceniają nieśmiertelne kompozycje.

Czesław Niemen z kolejnym muralem w Warszawie. Gdzie powstało dzieło?

Hołd Czesławowi Niemenowi oddają także miasta w całej Polsce. Na Wzgórzu Uniwersytetu Opolskiego stoi pomnik piosenkarza, a także znajduje się gwiazda artysty. W Kielcach w Skwerze Harcerskim imienia Szarych Szeregów znajdziemy popiersie muzyka, a w Świebodzinie postawiono ławeczkę, na której można spocząć obok wokalisty podobnie jak w Łodzi, przy Julianie Tuwimie.

Coraz częściej jednak artyści upamiętniają wybitnych muzyków poprzez umieszczanie ich wizerunków na budynkach w formie murali. W Polsce możemy podziwiać w przestrzeni publicznej portrety Kory, Dawida Bowiego, Krzysztofa Krawczyka czy Stanisława Grzesiuka.

Zobacz także

Mural z Czesławem Niemenem na Woli. Kiedy nastąpi odsłonięcie?

Na warszawskiej Białołęce na rogu ulicy Kupieckiej powstał mural Bruna Althamera z wizerunkiem Czesława Niemiena. Nie jest to już jedyne dzieło naścienne w mieście, stworzone w hołdzie dla wokalisty.

Kolejny portret Niemena w Warszawie powstał na Woli. W sercu warszawskiej dzielnicy pojawił się kolejny gigantyczny mural upamiętniający wybitnego kompozytora. Autorem projektu jest ilustrator i projektant graficzny, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS - Tomasz Majewski.

Praca została wykonana farbami na powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych. Pomysłodawcą i fundatorem muralu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy, a jego oficjalne odsłonięcie nastąpi w dniu 4 października o godzinie 14:00.

Mural Czesław Niemen
fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy

Na muralu oprócz ilustracji przedstawiającej Niemena w kapeluszu, odnaleźć można wiele symboli związanych z twórczością artysty.