Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czy zespół U2 kończy karierę? Fani spekulują po wypowiedzi Bono

14.11.2018 12:20

Fani U2 spekulują na temat enigmatycznej wypowiedzi Bono, która padła podczas wtorkowego występu w Berlinie. Był to ostatni koncert zespołu w ramach trasy koncertowej „Experience + Innocence Tour”. W pewnym momencie lider U2 powiedział, że muzycy odchodzą.

Bono U2 fot. Rob Grabowski/Invision/AP/East News

Zespół U2 kończy karierę? Fani spekulują po słowach Bono

We wtorek zespół U2 zakończył swoją kolejną światową trasę koncertową zatytułowaną „Experience + Innocence Tour”. Ostatnim przystankiem na trasie był Berlin. Podczas występu w Niemczech Bono pozwolił sobie na krótką, ale dość enigmatyczną wypowiedź.

Byliśmy w trasie przez długi czas. To już 40 lat. Ostatnie lata były dla nas naprawdę wyjątkowe. Teraz odchodzimy… — powiedział Bono.

Słowa lidera U2 natychmiast wywołały poruszenie wśród fanów irlandzkiej grupy. Wiele osób odbiera wypowiedź Bono jako pożegnanie z koncertami i być może koniec zespołu po czterech dekadach działalności.

Twórcy popularnego profilu społecznościowego „U2gigs” starają się jednak uspokoić fanów U2 i zażegnać masową panikę. Ich zdaniem Irlandczycy na pewno nie kończą jeszcze z koncertowaniem.

Bono miał problemy ze zdrowiem

Warto dodać, że w trakcie wspomnianej trasy koncertowej u Bono pojawiły się problemy zdrowotne. Zespół U2 był zmuszony przerwać jeden z wrześniowych koncertów, ponieważ lider stracił głos.

Na szczęście kłopoty nie były poważne i muzycy mogli kontynuować tournée po Europie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/nme.com/PK

Oceń
Tagi