Zamknij

DaBaby szokująco o gejach i chorych na AIDS. Dua Lipa krytykuje rapera i wspiera osoby LGBT+

28.07.2021 12:34
DaBaby Dua Lipa
fot. Rex Features/East News

DaBaby wywołał skandal podczas koncertu na festiwalu Rolling Loud. Raper został oskarżony o homofobię po tym, jak wygłosił szokujące słowa o osobach chorych na AIDS i homoseksualistach. Na jego wypowiedź zareagowała Dua Lipa, która współpracowała z DaBaby przy hicie "Levitating". Piosenkarka jest zszokowana zachowaniem rapera i zapewnia, że wspiera społeczność LGBTQ.

DaBaby to popularny amerykański raper, który podbił światowe listy przebojów dzięki remiksowi przeboju "Levitating" Duy Lipy. Piosenka była wielkim hitem zeszłego roku i wciąż świetnie radzi sobie w zestawieniach.

W ostatnich dniach o 29-letnim raperze zrobiło się jednak głośno nie z powodu muzyki, a szokujących słów na festiwalu w Miami. DaBaby pozwolił sobie na zaskakującą wypowiedź o osobach chorych na AIDS i homoseksualistach. Artysta został skrytykowany przez wiele znanych gwiazd, w tym Duę Lipę.

Zobacz także: Samuela Górska z "Top Model" ujawniła homofobiczne poglądy. Kolejne marki odcinają się od modelki

DaBaby szokująco o gejach i osobach chorych na AIDS. Raper oskarżony o homofobię

DaBaby, a tak naprawdę Jonathan Lyndale Kirk, wystąpił w miniony weekend na festiwalu Rolling Loud w Miami. W pewnym momencie raper pozwolił sobie na szokujące słowa, które skierował w kierunku publiczności.

 Jeśli nie pojawiłeś się tu dzisiaj z HIV, AIDS czy żadną inną śmiertelną chorobą przenoszoną drogą płciową i nie umrzesz w ciągu dwóch, trzech tygodni, podnieś swój telefon z włączoną latarką. Panie, jeśli wasza ci*** pachnie jak woda, też podnieście. Chłopaki, jeśli nie ssiecie k***** na parkingu, również podnieście telefony – krzyknął raper podczas koncertu.

Jego słowa wywołały burzę w internecie. Zareagowały na nie nie tylko znane gwiazdy, ale także organizacje wspierające chorych na zespół nabytego niedoboru odporności. DaBaby został oskarżony o homofobię, stygmatyzowanie osób zmagających się z AIDS i powielanie stereotypów na temat wirusa HIV.

Niedługo później raper opublikował oficjalne oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym przeprosił wszystkie osoby dotknięte jego słowami o AIDS i HIV. 29-latek stwierdził jednak, że jego słowa zostały źle zinterpretowane.

Dua Lipa reaguje na słowa DaBaby. Piosenkarka krytykuje rapera i wspiera LGBTQ

Dua Lipa, która niedawno współpracowała z DaBaby przy hicie "Levitating", nie przeszła obojętnie obok jego wypowiedzi. Wokalistka od początku swojej kariery wspiera społeczność LGBTQ i natychmiast zareagowała krytycznie na słowa rapera.

Jestem zaskoczona i przerażona słowami DaBaby. Naprawdę nie rozpoznaje osoby, z którą współpracowałam. Jestem przekonana, że moi fani wiedzą, gdzie jest moje serce i że stuprocentowo wspieram społeczność LGBTQ. Musimy się zjednoczyć, aby walczyć ze stygmatyzowaniem i ignorancją wobec HIV/AIDS – napisała Dua Lipa na Instagramie.

Wszystko wskazuje na to, że przebój "Levitating" może być ostatnim wspólnym utworem artystów. Wielu fanów brytyjskiej piosenkarki nawołuje nawet, aby Dua Lipa oficjalnie usunęła DaBaby ze swojego hitu.

RadioZET.pl/billboard.com