Zamknij

Dan + Shay & Justin Bieber — „10,000 Hours”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
04.10.2019 16:31
Dan + Shay Justin Bieber 10000 Hours nowa piosenka singiel
fot. mat. prasowe

„10,000 Hours” to nowy singiel Dan + Shay, w którym niespodziewanie słuchacze mogą usłyszeć Justina Biebera. Premiera piosenki na antenie Radia ZET już w piątek po godz. 18:00.

Tej współpracy nikt się nie spodziewał. Dan + Shay, jeden z najpopularniejszych zespołów w Stanach Zjednoczonych, wydał właśnie nowy utwór „10 000 Hours” nagrany z Justinem Bieberem.

Piosenka została napisana przez tworzących duet Dan Smyers i Shay Mooney, Justina Biebera oraz Jessie Jo Dillion, Jordan Reynolds i Jasona "Poo Bear" Boydem.

W zeszłym roku duet Dan + Shay zdobył nagrodę Grammy za przełomowy utwór „Tequila”, który do tej pory zgromadził prawie miliard streamów i był jedną z najczęściej granych piosenek w amerykańskich rozgłośniach radiowych.

Dan + Shay mają w tym roku szansę na najwięcej statuetek CMA Awards (Country Music Association Awards), w tym w kategoriach duet roku, album roku i singiel roku za pokryty dwukrotną platyną, utrzymujący się przez 4 tygodnie na 1. miejscu przebój „Speechless”. Smyers dodatkowo może otrzymać nagrodę za piosenkę roku, jako współautor (razem z Nicolle Galyon i Jordanem Reynoldsem) nominowanej drugi rok z rzędu "Tequili" .

W ciągu 7 lat działalności duet Dan + Shay spędził 10 tygodni na szczycie list przebojów rozgłośni country i zgromadził 3 miliardy streamów. Łącznie mają 17 platynowych i złotych certyfikatów oraz 6 singli numer 1 w radiu country. W tym roku wyróżnieni zostali pierwszym Grammy i zostali najbardziej nagradzanym wykonawcą podczas Academy of Country Music Awards. Okazali się również triumfatorami w kategorii country podczas CMT Music, Billboard Music oraz Teen Choice Awards.

Najnowsze wydawnictwo duetu Dan + Shay dotarło do Top 5 zestawienia Billboard Top Country Albums. Z płyty pochodzą trzy single, które dotarły na 1. miejsce notowania, w tym ostatni "All To Myself". Smyers jest współautorem 9 z 11 utworów na imiennym longplayu zespołu. Był również współproducentem materiału razem z uznanym i nagradzanym Scottem Hendricksem. Gromadząc 30 milionów streamów tygodniowo, Dan + Shay jesienią wybiorą się do Australii, gdzie będą towarzyszyć Shawnowi Mendesowi podczas wspólnej trasy.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK