Zamknij

Daria Zawiałow i nowy singiel „Szarówka”. W teledysku porusza problem porzucania zwierząt [WIDEO]

Redakcja
15.02.2019 11:15
Daria Zawiałow Szarówka nowy singiel teledysk o problemie porzucania zwierząt wideo
fot. Youtube (Daria Zawiałow)

Daria Zawiałow zaprezentowała nowy singiel „Szarówka”, który jest kolejną zapowiedzią jej drugiej płyty zatytułowanej „Helsinki”. Nowy album ukaże się już w marcu. 26-letnia artystka opublikowała także oficjalny teledysk do piosenki „Szarówka”, gdzie porusza trudny problem porzucania zwierząt.

Daria Zawiałow — „Szarówka”. Nowy singiel i teledysk o porzucaniu zwierząt

Daria Zawiałow wydała nową piosenkę zatytułowaną „Szarówka”. Utwór jest kolejnym singlem, po świetnie przyjętym „Nie Dobiję się do Ciebie”, zapowiadającym płytę „Helsinki”.

W nowym singlu „Szarówka” Daria Zawiałow po raz kolejny sięga po elektroniczne brzmienie i inspiracje z lat osiemdziesiątych. Do internetu trafił już także oficjalny teledysk promujący piosenkę. 26-letnia artystka zdecydowała się poruszyć w klipie poważny problem porzucania zwierząt na pastwę losu.

„Szarówka” promuje album „Helsinki”, który ukaże się już 8 marca. Na nowej płycie Darii Zawiałow znajdzie się 13 premierowych kompozycji. Krążek zostanie wydany także w wersji deluxe z dodatkowymi trzema piosenkami. Piosenkarka stworzyła utwory wspólnie z Michałem Kushem i Piotrem Rubikiem, którzy współpracowali z nią przy debiutanckim albumie „A Kysz!”.

Helsinki są bajkową krainą mojej wyobraźni. Miejscem tajemniczym, magicznym, niedopowiedzianym, humorystycznym, filozoficznym. I wszystkim po trochu — kojarzą mi się z miastem skutym lodem, ale też z jednym z najbardziej zielonych, otoczonych gęstą siecią wód miejsc Europy. Z innej strony, Helsinki to azyl, do którego można uciec przed otaczającym światem, złymi emocjami, toksycznymi relacjami, obłudą. To przestrzeń dystansu, która mogłaby mnie bardzo inspirować do tworzenia — mówi Daria Zawiałow.

Jak przyznaje sama artystka, w trakcie tworzenia albumu „Helsinki” bawiła się przede wszystkim muzyką elektroniczną. Płyta nie będzie jednak typowo elektroniczna.

Chcieliśmy zachować tę organiczność, mocne gitarowe i rockowe riffy, żywe bębny, klawisze — dodaje piosenkarka.

Debiutancka płyta Darii Zawiałow wywołała niemałe poruszenie na polskiej scenie muzycznej. Album „A Kysz!”, z którego pochodzą utwory „Malinowy Chruśniak” i „Kundel Bury”, zachwycił zarówno słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Krążek został nagrodzony dwoma prestiżowymi Fryderykami w kategorii „debiut roku” i „album roku — alternatywa”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK