Nowy album Sama Smitha gotowy. Oto data premiery!

06.10.2017 13:30

Drugie dzieło 25-letniego Brytyjczyka to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku. Jego debiutancka płyta z 2014 roku zrobiła furorę i pokryła się niemal wszędzie wielokrotną platyną. We wrześniu artysta powrócił z singlem „Too Good at Goodbyes”. Teraz prezentuje kolejny utwór i szczegóły dotyczące premiery krążka.

Nowy album Sama Smitha gotowy. Oto data premiery! fot. Youtube (SamSmithWorldVEVO)
Zagłosuj

Twój ulubiony przebój Sama Smitha to:

„The Thrill of It All” – tak brzmi tytuł długo wyczekiwanej płyty Sama Smitha. Album, na którym znajdzie się dziesięć premierowych kompozycji, pojawi się w sklepach już 3 listopada. Podobnie jak debiutanckie dzieło „In The Lonely Hour”, nowy album będzie pełen orkiestralnego popu i soulowych brzmień. Na specjalnej wersji dzieła znajdą się dodatkowe cztery piosenki.

W sieci pojawił się także nowy, bardzo gospelowy utwór „Pray”, wyprodukowany przez słynnego Timbalanda. Amerykański producent jest znany z owocnej współpracy m.in. z Nelly Furtado czy Justinem Timberlake’iem.

Tracklista albumu „The Thrill of It All”

  1. Too Good At Goodbyes
  2. Say It First
  3. One Last Song
  4. Midnight Train
  5. Burning
  6. Him
  7. Baby, You Make Me Crazy
  8. No Peace (feat. YEBBA)
  9. Palace
  10. Pray

Cztery nagrody Grammy i Oscar

Mimo że 25-letni Sam Smith wydał na razie tylko jeden album, może już pochwalić się prestiżowymi nagrodami. Krytycy muzyczni zakochali się w jego słynnym singlu „Stay With Me”, który pokrył się siedmiokrotną platyną w samych Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku artysta zgarnął aż cztery prestiżowe statuetki Grammy, w tym w kategorii „utwór roku”.

Rok 2016 przyniósł kolejny ogromny sukces. Kawałek „Writing’s on the Wall”, który Smith stworzył specjalnie na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda, otrzymał Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną.

Brytyjczyk chętnie współpracuję też z innymi artystami. Na swoim koncie ma przeboje „La La La” z Naughty Boy’em oraz „Latch” i „Omen” z elektronicznym duetem Disclosure.

RadioZET.pl/pitchfork.com/PK

Oceń
Tagi