Zamknij

Dave Frishberg nie żyje. Legendarny muzyk jazzowy i autor tekstów miał 88 lat

19.11.2021 12:47
znicz
fot. shutterstock.co

Dave Frishberg nie żyje. Legendarny muzyk jazzowy i autor tekstów zmarł w wieku 88 lat. Kilkukrotnie nominowany do Grammy artysta stworzył m.in. kultowy utwór "I’m Just a Bill" z amerykańskiego serialu animowanego "Schoolhouse Rock!".

Dave Frishberg nie żyje. Legendarny pianista jazzowy, wokalista, kompozytor i autor tekstów zmarł 17 listopada w wieku 88 lat. Odszedł po długiej chorobie.

Dave Frishberg nie żyje. Legendarny muzyk jazzowy i autor tekstów miał 88 lat

Informacja o śmierci Dave’a Frishberga pojawiła się w środę w mediach społecznościowych. Odejście muzyka potwierdziła jego żona, April Magnusson.

Od wielu lat artysta zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Uruchomiono nawet zbiórkę internetową, aby wesprzeć finansowo leczenie 88-latka. Żona Frisbherga podziękowała wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc.

Z waszą pomocą Dave był w stanie uzyskać wsparcie i opiekę, której potrzebował. Ze smutkiem informujemy jednak, że Dave odszedł – poinformowała Magnusson.

Dave Frishberg zasłynął z tworzenia tekstów piosenek. Jego utwory wykonywało wiele gwiazd jazzu, m.in. Diana Krall, Stacey Kent, Blossom Dearie czy John Pizzarelli.

Był także autorem muzyki do popularnego amerykańskiego serialu animowanego "Schoolhouse Rock!", który składał się z krótkometrażowych filmów edukacyjnych dla dzieci.

W trakcie swojej kariery Dave Frishberg otrzymał cztery nominacje do prestiżowej nagrody Grammy.

RadioZET.pl/usatoday.com