Zamknij

Dave Mustaine ma raka gardła. Gwiazdor metalu wydał oświadczenie

Piotr Krajewski
18.06.2019 11:42
Dave Mustaine ma raka gardła lider Megadeth i były gitarzysta Metalliki wydał oświadczenie
fot. Duncan Bryceland / Rex Features/EAST NEWS

Dave Mustaine ma raka. Jeden z najsłynniejszych muzyków metalowych w historii wyznał, że wykryto u niego chorobę nowotworową. Lider zespołu Megadeth i były gitarzysta Metalliki rozpoczął już leczenie. Wszystkie zaplanowane koncerty jego grupy zostały odwołane.

Dave Mustaine ma raka gardła

Dave Mustaine, lider zespołu Megadeth, choruje na raka gardła. Legendarny muzyk metalowy oficjalnie potwierdził, że lekarze niedawno wykryli u niego chorobę nowotworową. 57-latek opublikował specjalne oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym skomentował diagnozę.

Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To oczywiście coś, do czego trzeba podchodzić z szacunkiem i stawić temu czoła. Ściśle współpracuję z lekarzami. Opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90 proc. szans na powodzenie. Leczenie już się rozpoczęło — napisał muzyk.

Były gitarzysta Metalliki potwierdził jednocześnie, że wszystkie tegoroczne koncerty Megadeth zostały odwołane. Zapewnił, iż grupa wróci do koncertowania najszybciej, jak to możliwe. Legenda metalu podziękowała również wszystkim za wsparcie.

W latach osiemdziesiątych Dave Mustaine był gitarzystą słynnej Metalliki. Później założył własny zespół Megadeth, który nadal funkcjonuje. Grupa jest jedną z najsłynniejszych amerykańskich kapel metalowych. Ich albumy rozeszły się w ponad 38 milionach egzemplarzy na całym świecie.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK